Otrdiena, 22. Jūnijs, 2021
Ludmila, Laimdots, Laimiņš

Amatu atstāj SARC vadītāja

25.01.2017

Jelgavas novada dome, pamatojoties uz Jelgavas novada Sociālās aprūpes un rehabilitācijas centra vadītājas Ineses Kovaļevskas iesniegumu, 25. janvāra apvienoto komiteju sēdē izskatīja un virza uz domes sēdi lēmumprojektu par viņas atbrīvošanu no amata.  

I. Kovaļevska savu lēmumu pamato ar brīvi izdarītu izvēli, nekomentējot argumentus šādam privātam lēmumam.

Par Sociālās aprūpes un rehabilitācijas centra vadītāju I. Kovaļevska sāka strādāt 2011. gada nogalē, kad ar mērķi nodrošināt vienotu sociālās aprūpes un rehabilitācijas pakalpojumu piedāvājumu visā Jelgavas novadā, novada Dome lēma par vienotu Jelgavas novada sociālās aprūpes un rehabilitācijas centra izveidi, apvienojot trīs līdz tam nesaistītas iestādes Elejas (bērnu un ģimeņu atbalsta centru), Kalnciema un Jaunsvirlaukas Veselības un sociālās aprūpes centrus.

Šo gadu laikā I. Kovaļevska vadījusi SARC filiāļu remontdarbus projektu ietvaros, tiecoties nodrošināt iestāžu iemītniekiem pēc iespējas mājīgāku atmosfēru institūciju telpās un apkārtējā vidē. Iestāžu ikdienā ieviestas daudzas tematiskas tradīcijas un pasākumi, tai skaitā iestāžu atvērto durvju dienas. Tostarp tieši I. Kovaļevskas vadībā SARC Elejas filiāles jeb bērnu nama bērniem tika aizsākta nodarbību prakse sadarbībā ar jaunsardzi. Šo fenomenu kā pozitīvu praksi vērtējuši gan pārstāvji no Labklājības ministrijas un Tiesībsargu biroja, atzīstot, ka bērnu nama jauniešu iesaiste jaunsardzē kā pozitīvs pašapziņas motivēšanas pasākums attīstāms arī citviet Latvijā.

I. Kovaļevkas pēdējā darba diena būs 16. februārī. SARC darba nodrošinājums līdz ar to paliek Labklājības pārvaldes vadītājas Ilze Brakmanes kompetencē.