Trešdiena, 12. Maijs, 2021
Valija, Ina, Ināra, Inārs

Nedēļas nogalē - tautas deju skate

28.02.2017

Šajā nedēļas nogalē - 4. martā no plkst. 11.00 Jēkabnieku kultūras namā ikviens interesents aicināts uz Jelgavas novada tautas deju kolektīvu skati, kurā būs iespējams redzēt gan vidējās paaudzes, gan jauniešu, gan arī  senioru paaudzes kolektīvu sniegumu, gatavojoties Dziesmu un deju svētku lieluzvedumam “Māras zeme”. 

Repertuāra pārbaude ir Dziesmu un deju svētku starplaika pasākums, kura laikā žūrija nosaka kolektīvu koprepertuāra apguves līmeni un piešķir tiem kvalitātes pakāpi. Katras dejas kvalitāti veido daudzi nozīmīgi aspekti. Žūrija vērtēs dejas māksliniecisko izpildījumu un rakstura atklāsmi, dejas hereogrāfiskā teksta precizitāti, izpildījuma muzikalitāti, tautas tērpa valkāšanas kultūru un pareizību, kā arī deju kolektīva skatuves kultūru un kopiespaidu.

Šogad Jelgavas novada tautas deju kolektīvu skatē piedalīsies 20 tautas deju kolektīvi – 10 vidējās paaudzes, 5 jauniešu un 5 senioru paaudzes deju kolektīvi, kā arī viens senioru kolektīvs no Ozolnieku novada pašvaldības. Katra kolektīva uzstāšanās programma sastāvēs no divām dejām, kas ir Dziesmu un deju svētku lieluzveduma “Māras zeme” repertuārā.

Skatē kolektīvu sniegumu vērtēs deju horeogrāfi un Deju svētku virsvadītāji Jānis Ērglis, Jānis Purviņš, Agris Daņiļevičs, Gunta Skuja un Zanda Mūrniece. Pēc skates žūrijai ar kolektīvu vadītājiem ir paredzēts deju kolektīvu snieguma izvērtējums un analīze. Skati rīko Jelgavas novada pašvaldības Kultūras pārvalde sadarbībā ar deju apriņķa virsvadītāju Ievu Kareli.