Piektdiena, 25. Jūnijs, 2021
Maiga, Milija

Laivu braucienos aicina iepazīt Zemgales upes

07.03.2017

11. un 12.martā Ozolnieku airēšanas klubs aicina doties pretim pavasarim laivu izbraucienos pa Zemgales upēm – Vircavu un Platoni Jelgavas novadā. Lai gan ārā vēl ir sniegs, šis ir īstais laiks, lai baudītu laivu braucienus pa Zemgales mazajām upēm.

Martā ūdens līmenis ir pietiekami augsts, lai Zemgales upēs varētu doties izbraucienos ar kanoe laivām. Šajās brīvdienās Ozolnieku airēšanas klubs aicina baudīt braucienus pa Jelgavas novada Vircavas un Platones upēm. Sestdien, 11.martā, Ozolnieku airēšanas klubs organizē izbraucienu pa Vircavas upi. Brauciena sākums paredzēts pulksten 10 Lielvircavā pie tilta pār Vircavas upi. Posmā no Lielvircavas līdz Vircavai upe ir diezgan strauja un ainaviska, savukārt pie Mežciema mierīga, kur plānots braucienu noslēgt ap pulksten 16.

Svētdien, 12.martā, laivotāji aicināti doties izbraucienā pa Platones upi. Brauciens sāksies pulksten 10 Platones ciemā pie Platones ūdenskrātuves. Platones upē pavasarī ūdens un straumes netrūkst, interesantākās vietas maršrutā ir bebru dambju veidotās krāces un Elejas šosejas tilts pār Platoni, kad pavasarī tilts šķiet pat nedaudz par mazu Platones straumei. Ar laivām plānots braukt līdz Jelgavai, kur laivu brauciens noslēgsies pie krāces Platones upē Dzirnavu ielas tuvumā ap pulksten 16.

Ozolnieku airēšanas klubs laivošanas dalībniekiem piedāvā nomai trīsvietīgas kanoe laivas. Nomas maksa par laivu ar piegādi ir 30 EUR (papildus 5 EUR, ja laivā ir trešais dalībnieks vecumā virs 14 gadiem). Maksimālais kopējais laivas ekipāžas svars ir 210 kg. Dalība braucienā ar savu laivu – 5 EUR. Laivu braucieniem iespējams pieteikties pa tālruni 26761807 (Atis), e-pastu atis.luguzs@gmail.com vai aizpildot pieteikuma formu mājas lapā www.ozolaivas.lv.

Informāciju sagatavoja
Ozolnieku airēšanas klubs un Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde „Jelgavas reģionālais tūrisma centrs”