Piektdiena, 15. Novembris, 2019
Undīne, Leopolds, Unda

Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienas atceres pasākumi

21.03.2017

24. un 25. martā, pieminot 1949. gada deportāciju un komunistiskā genocīda upurus, noritēs piemiņas pasākumi. Pirms 68 gadiem deportāciju rezultātā cieta 42 125 Latvijas iedzīvotāju, un tā bijusi lielākā izsūtīšana Latvijas vēsturē.

24. martā:

Plkst. 18.00, pieminot Komunistiskā terora upuru piemiņas dienu, Platones pagastā iedzīvotāji aicināti uz režisores Dzintras Gekas dokumentālo filmu “Kur palika tēvi” un “Tālā zeme Sībīrija”. Ieeja bez maksas. Transports no Tūjām plkst. 17.45 (Lielvircavas k/n).

25. martā:

Plkst. 10.00 Zaļenieku pagastā ikviens, kam svešumā zudis kāds radinieks, draugs, paziņa vai kuru aizskar tautiešu skarbais liktenis, ir aicināts uz atceres brīdi pie piemiņas akmens.

Plkst. 10.15 Kalnciema pagastā no kultūras nama aties kopējais transports uz atceres pasākumu “Svētbirzī”. Pēc tam represētās personas turpina ceļu un dodas uz Jelgavas Dzelzceļa muzeju - vietu, kur iezīmējās īpašas līnijas represēto personu dzīvēs.

Plkst. 11.00 Komunistiskā genocīda atceres brīdis “Svētbrizī” (Jelgavas pilsēta). Pasākumā ikviens aicināts nolikt ziedus uz memoriālās sienas „Ciešanu ceļš”. Piedalīsies arī Jelgavas pilsētas un Jelgavas novada, kā arī Ozolnieku novada pašvaldības vadība.
Plkst. 13.00 Jaunsvirlaukas pagasta IKSC “Līdumi” zālē notiks Represēto piemiņai veltīts koncerts. Koncertprogramma kopā ar dziesminiekiem Valdi Atālu un Egonu Pičneru. Ieeja senioriem un represētajām personām bez maksas, pārējiem 1,00 EUR.

Plkst. 13:30 atmiņu pēcpusdiena K. Ulmaņa dzimtajās mājās “Pikšas”. Piedalās arī Jelgavas novada domes vadība.