Pirmdiena, 17. Maijs, 2021
Umberts, Herberts, Dailis

Vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkurss “Latvijas toņi un pustoņi”

21.03.2017

Valsts izglītības satura centrs šajā mācību gadā organizē vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursu un tērpu skati “Latvijas toņi un pustoņi”.  Pirmajā kārtā – Jelgavas un Ozolnieku novadu konkursā-  piedalījās 86 vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas pulciņu dalībnieku darbi no 12 skolām.  No 13.līdz 21.martam darbi bija apskatāmi izstādē „Pilsētas Pasāžā” Jelgavā, tos izvērtēja Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skolas pedagogi-  Ingrīda Arone un Ilvija Dambrauska.

21.martā Jelgavas novada domes zālē notika konkursa noslēguma pasākums, kurā III pakāpes Atzinības saņēma 14 autori, II pakāpes Atzinības  16 autori, bet  17 konkursa dalībnieki - Diāna Zanda Šneidere, Kristīne Švalbe, Violeta Locāne, Selīna Frīdberga, Laine Silova, Santa Voiņiloviča,Linda Ostrovska,Lienīte Rempe, Evija Lipšāne, Laura Upmale, Felicita Butnāre, Rigonda Ķere, Jelizaveta Orlova, Melānija Grebeņika, Katerina Orlova, Patrīcija Cunska un Elīza Krūmiņa saņēma augstāko novērtējumu – I pakāpes Atzinību un iespēju piedalīties konkursa 2.kārtā „Zemgales toņi un pustoņi”, kas notiks tepat Jelgavā. No 27.marta līdz 12.aprīlim viņu darbi būs apskatāmi Ģ.Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā.

Uz 2.konkursa kārtu tika deleģētas arī divas tērpu kolekcijas: Svētes pamatskolas lietišķās mākslas pulciņa  tērpu kolekcija „Satiksimies Jelgavā!” (skolotāja Andra Meinerte) un Šķibes pamatskolas lietišķās mākslas pulciņa tērpu kolekcija „Rītausmas dūmaka” (skolotāja Zanda Kursīte).

Zemgales reģiona konkursa laureāti tiks aicināti piedalīties V Latvijas bērnu un jauniešu mākslas un mūzikas festivālā  „Toņi un pustoņi”, kas šovasar notiks Bauskā.

Vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkurss “Latvijas toņi un pustoņi”