Trešdiena, 4. Augusts, 2021
Romāns, Romualds, Romualda

Putnu dienas

28.03.2017

8. un 9. aprīlī Jelgavā un apkārtnē norisināsies tradicionālās pavasara Putnu dienas. Šogad Putnu dienu ietvaros nometnes vietā “Lediņi” norisināsies putnu būrīšu darbnīca, Svētes palienē varēs vērot putnus kopā ar putnu vērošanas ekspertu, kā arī doties Pepijas Velomānijas organizētajā velopastaigā "Braucam vērot putnus!".

Putnu dienu ietvaros sestdien, 8.aprīlī, no pulksten 12 līdz 14 nometnes vietā “Lediņi”, Lediņu ceļā 1, norisināsies putnu būrīšu veidošanas darbnīca. Darbnīcā katrs dalībnieks varēs iemācīties izgatavot putnu būrīšus, ko pēc tam izvietot savā dārzā vai izvēlētā vietā mežā. Aktivitātes darbnīcā būs bezmaksas un visi nepieciešamie materiāli putnu būrīšu izgatavošanai tiks nodrošināti.

Svētdien, 9.aprīlī, no pulksten 9 līdz 12 putnu vērotāji aicināti doties uz Svētes palieni, Jelgavas novada Valgundes pagastā, kur kopā ar pieredzējušu putnu vērotāju Mareku Kilupu varēs ieraudzīt un uzzināt, kādas putnu sugas šogad apmetušās applūstošajās pļavās. Svētes paliene ir nozīmīga migrējošo ūdensputnu un bridējputnu atpūtas un barošanās vieta, tieši pavasarī šeit vērojami tūkstošiem putnu. Putnu vērotāji aicināti ierasties ar saviem transportlīdzekļiem un ņemt līdzi binokļus un tālskatus, kā arī parūpēties par laika apstākļiem piemērotu apģērbu un apaviem. Transporta novietošana plānota pie sūkņu stacijas Svētes palienē. Dalība putnu vērošanā bez maksas.

9.aprīlī pulksten 9.30 velobraucēji varēs pievienoties Pepijas Velomānijas organizētajā velopastaigā uz Svētes palieni "Braucam vērot putnus!". Sākums ekskursijai būs pie Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa, Akadēmijas ielā 1. Maršruts plānots 25 kilometrus garš, kura laikā ap pulksten 10.30 plānota ierašanās Svētes palienes pļavās, lai kopā vērotu putnus un tālāk caur Vārpas ciemu, pa Šūmaņu ceļu, 3.līniju un Dobeles šoseju dotos pilsētas centra virzienā. Ekskursiju vadīs gide Zane Grava, dalība ekskursijā 1 eiro, brauciena noslēgums plānots pulksten 13 pie torņa. Vairāk informācijas par ekskursiju pa tālruni 29733112 (Zane).

Putnu dienas organizē Latvijas Ornitoloģijas biedrība un Dabas aizsardzības pārvalde ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu un citiem sadarbības partneriem visā Latvijā. Vairāk informācijas par Putnu dienu aktivitātēm Jelgavā var uzzināt Jelgavas reģionālajā tūrisma centrā pa tālruni 63005447 vai mājas lapā www.visit.jelgava.lv.

Informāciju sagatavoja
Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde “Jelgavas reģionālais tūrisma centrs”