Ceturtdiena, 6. Maijs, 2021
Didzis, Gaidis

Jau rīt Jelgavas novada svētki Elejas muižas parkā

29.03.2017

Rīt, 20.maijā, Elejas muižas parkā Jelgavas novads svinēs septītos novada svētkus, datumos apvienojot tos ar tik tradicionālajiem Bērnu svētkiem mācību gada noslēgumā.

Iekļaujot programmā Latvijā pazīstamus dažādu mūzikas stilu māksliniekus –„Bermudu Divstūri”, Elzu Rozentāli un citus Latvijas skatuves populāros mūziķus, novada svētkiem sarūpēti priekšnosacījumi, lai kā lieli, tā mazi spētu svētku gaisotnē noķert sev visatraktīvākos mirkļus. Tāpēc svētku ideja jeb šī gada moto - “Mirklis laika rāmītī” aicina apzināties, ka savas dzīves laikā nepieciešams kolekcionēt pēc iespējas vairāk atmiņās paliekošus brīžus. Pasākuma programmā plānota arī zibakcija, kas klātesošiem ļaus piedalīties interaktīvā svētku līdzpārdzīvojumā.

Jau tradicionālie Bērnu svētki šogad savīti ar novada svētkiem, lai pēc iespējas bagātīgāk svētku programmā varētu iekļaut arī bērnu priekšnesumus. Tieši ar tiem aizsāksies 20.maija koncertprogramma plkst. 12:00, kad uzstāsies paši mazākie - pirmskolas bērni koncertā „Mirklis pirms”. Tūlīt pēc tam svētku koncertu ieskandinās  gan skolēnu, gan pieaugušo amatierkolektīvi. Ap plkst. 15:00 Jelgavas novada un pilsētas jauniešu Big Band un solisti – Elza Rozentāle un Ralfs Eilands skatītājus ievedīs multfilmu pasaulē. Bet plkst. 17:00 varēs sagaidīt „Bermundu Divstūri”, kuri turpinās izklaidēt un ieskandināt kolorīto svētku koncertu citās noskaņās. Pēc „Bermundu Divstūra” uzstāšanās novada svētku apmeklētāji gaidīti iesaistīties zibakcijā, kur Jelgavas novada svētku kopības sajūtu iemūžinās „Lielā svētku kopbilde”.

Visas dienas garumā pasākuma apmeklētāji varēs ļauties iztēles mirkļiem radošajās darbnīcās, pārbaudīt sevi veiklības un spēka aktivitātēs laukumā iepretim pilsdrupām. Būs iespēja rast jaunas idejas, noderīgas lietas un garšas mājražotāju un amatnieku tirdziņos. Jelgavas novada svētku tirdziņš ir kļuvis par iecienītu notikumu gan apmeklētāju, gan pašu tirgotāju vidū. Pasākuma dienā varēs noskatīties cirka izrādi, Elejas tējas namiņa teritorijā iemūžināt savas sajūtas foto stūrītī un ieraudzīt sevi no cita rakursa karikatūrista sniegumā.

Savukārt, vakarā pēc plkst: 18:30 uz lielās estrādes skatuves apmeklētājus gaidīs svētku koncerts veltīts Noras Bumbieres jubilejai „Tepat, starp jums!” kopā ar Viktoru Lapčenoku, Žoržu Siksnu un citiem solistiem. Šo priekšnesumu plkst. 20:00 nomainīs “Dzelzs vilka” koncerts. Savukārt novada svētku zaļumballi no plkst. 21:00 spēlēs grupa "The teachers".

Jelgavas novada svētku afišas šogad gatavotas, izmantojot papildinātās realitātes jeb Overly aplikācijas iespējas. Tas nozīmē, ka, turot mobilā telefona ekrānu uz afišas fotogrāfijas, tā “atdzīvosies” kā svētku video, ļaujot ekrānā noskatīties un izjust novada svētku plānoto gaisotni.