Svētdiena, 16. Maijs, 2021
Edijs, Edvīns

Lieplatones internātpamatskolas audzēkņi ar sasniegumiem - Speciālās Olimpiādes Pasaules Ziemas Spēlēs Austrijā

03.04.2017

No 2017.gada 14. līdz 25.martam Austrijā notika Speciālās Olimpiādes vēsturē lielākās Pasaules Ziemas Spēles. Par Spēļu medaļām sacentās aptuveni 2700 atlētu no 107 valstīm.

Edgars Grigorjevs no Jelgavas novada Lielplatones internātpamatskolas, piedaloties slēpošanas stafetē 4x1 km zēniem izcīnīja zelta medaļu, bet 1 km distancē brīvajā stilā, iegūstot 2. un 2,5 km distancē- 5. vietu. Jauktajā stafetē 2x200m meitenēm un 2x400m zēniem Lielplatones internātpamatskolas audzēkņi Elvis Krauze un Vera Mahina ieguva 1. vietu, kā arī godalgas skriešanā ar sniega kurpēm. 

No Lielplatones internātpamatskolas dalībai Pasaules Ziemas Olimpiskajās spēlēs bija pieteikti 5 sportisti, kas startēja šādos sporta veidos: Florbols- Sandris Surgunts un Artis Ozoliņš, slēpošana- Edgars Grigorjevs un skriešana ar sniega kurpēm – Elvis Krauze un Vera Mahina Ar skolas sportistiem kā trenere bija pieteikta Lielplatones internātpamatskolas sporta skolotāja Guna Adamoviča - florbola izlases trenere.

Florbola sacensības notika Grācas izstāžu centrā "Messehalle" uz trim laukumiem, kuru izmērs ir 20 m x 12 m. Laukumā katrā komandā spēlē trīs laukuma spēlētāji un vārtsargs. Spēles laiks priekšsacīkstēs - 8 minūtes, bet finālposmā – 10 un12 minūtes.Saskaņā ar priekšsacīkšu jeb "divizionēšanas" rezultātiem visas florbola komandas tika sadalītas grupās atbilstoši spēlētāju prasmju un sagatavotības līmenim. 19.martā sākās finālsacensības, kuras noslēdzās 24.martā. Latvijas komanda tika iedalīta B grupā, kurā tai bija jāsacenšas ar Dānijas, Horvātijas, Igaunijas, Šveices un Zviedrijas komandām.Spēļu rezultāti: Latvija - Igaunija 7 : 3; Dānija - Latvija 2 : 7.; Zviedrija – Latvija 4 : 3; Šveice2 - Latvija 1:11 un Horvātija – Latvija 0:8.,līdz ar to Latvijas komanda sev nodrošināja vietu pusfinālā.Pusfinālā Latvijas komanda tikās ar Šveice1 komandu, kur rezultāts 0 : 11 Latvijas labā, kas nodrošināja vietu finālā. Finālā Latvijas komanda tikās ar Zviedrijas komandu, kur rezultāts bija 8 :10 par labu Zviedrijas komandai. Līdz ar to Latvijas florbola komandas izlase ieguva otro vietu un saņēma  sudraba medaļas.

Savukārt slēpotāji kopā startēja 12 dažādās disciplīnās. Visas olimpiādes laikā slēpotājiem bija plānoti 42 starti. Kopā iegūtas 9 zelta medaļas, 8 sudraba medaļas, 1 bronzas medaļa, 3. 4 vietas un 3. 5 vietas. Jauktajā stafetē 2x200 m meitenēm un 2x400 m zēniem Lielplatones internātpamatskolas skolēni Elvis Krauze un Vera Mahina ieguva 1. vietu, un skriešanā ar sniega kurpēm (Snowshoening) Vera mahina 200 un 400 m distancēs ieguva 3. vietu, Elvis krauze 400 m distancē 1. vietu, 800 m- 4. vietu.

Speciālās Olimpiādes Pasaules Ziemas Spēļu 2017 programmā ir iekļauti šādi sporta veidi: daiļslidošana, ātrslidošana, grīdas hokejs (Floor Hockey), florbols, skriešana ar sniega kurpēm (Snowshoening), kalnu slēpošana (Alpine skiing), distanču slēpošana, snovbords, nūjas mešana (Stick shooting), dejošana. Latvijas Speciālā Olimpiāde bija pieteikusi dalību šādos sporta veidos: florbols, slēpošana un skriešana ar sniega kurpēm (Snowshoening). Kopā uz Ziemas spēlēm devās-  20 atlēti, 5 treneri un 2 delegācijas vadītāji.

Lieplatones internātpamatskolas audzēkņi ar sasniegumiem - Speciālās Olimpiādes Pasaules Ziemas Spēlēs Austrijā