Piektdiena, 20. Oktobris, 2017
Leonīda, Leonīds

Latvijas valsts simtgades atklāšanas akcijā „Apskauj Latviju” piedalīsies arī Jelgavas novads

18.04.2017

2017.gada 4.maijā Jelgavas novada pašvaldība kopā ar vēl 44  Latvijas pašvaldībām piedalīsies Latvijas valsts simtgades atklāšanas akcijā “Apskauj Latviju”. Veidojot garīguma sardzi, akcijas ietvaros robežpilsētās, pagastos vai pierobežas teritorijās stādīs ozolus ar pievienotām norādēm "Latvijas simtgades ozols".

Akcijā satiksies cilvēku roku un gara spēks, stādot simtgades ozolus, svinot valsts brīvību un gaidot Latvijas valsts simtgadi. Akcijas organizatori Jelgavas novada pašvaldībai piešķīruši 3 ozolus, kuriem izvēlētas vietas trīs pagastos – plkst. 11.00 plānota stādīšana Elejas muižas parkā, plkst. 12.00 - Sesavas parkā un plkst. 17.00 Vilces muižas parkā.

Stādīšanas darbi tiks vienlaicīgi uzsākti no četriem galējiem Latvijas punktiem, kuros par piemiņu valsts astoņdesmitajai jubilejai (1998.gadā) tēlnieks Vilis Titāns izveidoja skulpturālu grupu „Latvija saules zīmē”. Meikšānu ciemā Zilupes - Šķaunes ceļa malā atrodas viena no četrām zīmēm „Austras koks”, jo, būdams vistālāk uz valsts austrumiem, pirmais „sveic” sauli. „Saules puķe” - Latvijas tālākais dienvidu punkts - atrodas Demenes pagastā, Daugavpils novadā. „Zaļais stars” - Latvijas galējais rietumu punkts - atrodas Bernātos, Nīcas novadā. "Baltās naktis" - Latvijas tālākais ziemeļu punkts - atrodas Ipiķu pagastā, Rūjienas novadā.

Latvijas valsts simtgades svinības ir iespēja godam un cienīgi, lepni un priecīgi svinēt valsts simto dzimšanas dienu, izstāstīt Latvijas stāstu un veidot nākotnes Latviju. Ikvienam Latvijas cilvēkam ir iespēja piedalīties un kļūt par šī vēsturiski unikālā notikuma līdzveidotāju.

Rīkotājs: Iekšlietu ministrija sadarbībā ar Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroju sadarbībā ar Latvijas mazpulkiem, Jaunsargiem, Skautiem un gaidām, Latvijas pašvaldībām.