“Zaļā brīvība” aicina uz “EkoFilmu dienu” Jelgavā

20.04.2017

24. aprīlī plkst. 16.00 Jelgavas novada domē notiks otrais no biedrības “Zaļā brīvība” rīkotajiem “EkoFilmu dienu” pasākumiem. Pasākumu ietvaros tiks demonstrētas filmas, kas paver plašāku skatījumu uz ekoloģijas, “zaļā dzīvesveida” un ilgtspējīgas ekonomikas izpratni, kā arī notiks diskusija ar Ilonu Indriksoni, kas ir direktore vecāku dibinātajai skolai Preiļos, novada vietējo uzņēmēju un Zaļās brīvības pārstāvi Zandu Skuju. “EkoFilmu dienas” turpināsies apmēram mēnesi, pēc reģionālās tūres, kuras ietvaros notiek pasākumi Rēzeknē, Jelgavā, Valmierā un Liepājā, maija otrajā pusē noslēdzoties Rīgā ar “EkoFilmu nedēļu”.

“EkoFilmu dienas” ir daļa no plašāka biedrības “Zaļās Brīvība” starptautiska projekta, kas veicina izpratni par sociālo un solidaritātes ekonomiku kā ceļu uz ilgtspējīgu attīstību,” stāsta biedrības pārstāve Zanda Skuja, “Ilgtspējīga attīstība ir svarīga ikvienā pasaules malā, gan ekonomiskajās lielvarās, gan nabadzīgajās attīstības valstīs, gan pie mums Latvijā. “Zaļā Brīvība” ar kino palīdzību vēlas iepazīstināt Latvijas iedzīvotājus ar iedvesmojošiem risinājumiem vides un sociālajām problēmām. Par to, kas mūsdienu globālajā sistēmā ir nepareizi, runā daudzi. Mēs gribam rādīt un runāt par to, kas jau ir lieliski, kādi ir jau radītie risinājumi, kas aug kā sēnes pēc lietus dažādās pasaules malās, arī pie mums pašiem!”

“EkoFilmu dienas” secīgi notiks četrās Latvijas pilsētās – Rēzeknē, Jelgavā, Valmierā un Liepājā. Šīs pilsētas nav izvēlētas nejauši – katra no tām reprezentē vienu no Latvijas novadiem un tajās visās ir spēcīgas reģionālās augstskolas. Pirmdienas pasākumu biedrība “Zaļā brīvība” organizē sadarbībā ar Jelgavas novada pašvaldību.

Pasākuma formāts – īsi ievadvārdi un iepazīstināšana ar filmu, tās ideju un kontekstu, filmas “Pārmaiņas 2.0” (In Transition 2.0) noskatīšanās, diskusija par ilgtspējīgu attīstību, “zaļo dzīvesveidu” un solidaritātes ekonomiku ar reģiona vides, ekonomikas un sociālās uzņēmējdarbības ekspertiem un biedrības “Zaļā brīvība” pārstāvjiem. Pasākums ir bezmaksas, jo to rīkošanu apmaksā Eiropas Savienība.

Plašāka un precizēta informācija drīzumā būs pieejama biedrības “Zaļā brīvība” sociālajos tīklos Facebook, Twitter, Instagram un biedrības mājas lapā www.zalabriviba.lv.

“Zaļā brīvība” aicina uz “EkoFilmu dienu” Jelgavā