+A A
Sestdiena, 24. Oktobris, 2020
Renāte, Modrīte, Mudrīte

Aizvadīta Lielās talkas diena

25.04.2017

Šogad Lielās talkas dienā- 22. aprīlī katra sēta, pagasts un pilsēta kļuva tīrāka, pateicoties iedzīvotāju čaklumam un vēlmei padarīt Latviju par zaļāko zemi pasaulē. Talkojot kopā, katram Latvijas iedzīvotājam ir iespēja dot savu ieguldījumu un veidot apkārtni sakoptāku, drošāku un krāšņāku.  

Katru gadu liela daļa enerģijas un resursu tiek patērēti,  lai savāktu citu izmestos atkritumus, taču situācija uzlabojas un laiku var atvēlēt ne vien atkritumu savākšanai, bet arī teritoriju labiekārtošanai un apzaļumošanai. Piemēram, pie Lielplatones muižas izveidotas puķu dobes ar īpaši izraudzītiem augiem, kas atbilst senlaicīgajam muižas tēlam, vairākos pagastos sakoptas parku teritorijas, savāktas pērnā gada lapas, izzāģēti liekie zari un krūmi, atjaunoti koku stādījumi. Rūpējoties par to, lai Latvija būtu zaļa arī turpmāk, Zaļenieku pagasta Ūziņu ciema parkā tika iestādīti vairāk kā 2600 bērzi.

Glūdas pagasts šogad pulcēja ap 200 talcinieku, tika veikti teritorijas sakopšanas un labiekārtošanas darbi, Nākotnē turpinājās darbs pie Nākotnes Saules kalna izveides, kas tiek veidots par godu Latvijas 100. jubilejai. Arī Jaunsvirlaukas pagasta iedzīvotāji aktīvi iesaistījās apkārtnes sakopšanā, tika veidotas puķu dobes un likvidētas nelegāli izveidotās izgāztuves. Ceļa posmā Eleja-Tērvete un Ūziņi-Augstkalne, Ziedkalnes ciema iedzīvotāji uzkopa ceļu malas, kas ir īpaši iecienīti atkritumu izmešanas punkti autovadītājiem un līdzbraucējiem.

Rūpējoties par vidi iespējams uziet ne vienu vien pagātnes liecību, Svētes pagastā ceļa posmā Bites-Vilpleķi jaunieši uzgāja kara laika lādiņu un tika izsaukti sapieri, lai situācija tiktu atrisināta drošā veidā ar profesionāļu palīdzību.

Vienlīdz svarīgi ir ne tikai veicināt tīru un sakoptu vidi, bet arī domāt par brīvā laika pavadīšanas iespējām bērniem, tāpēc Lielplatones pagasta Sidrabes ciemā pie Tautas nama tika izveidota ugunskura vieta un šūpoles, Kalnciemā nokrāsots rotaļu laukums, kā arī citos pagastos sakoptas daudzdzīvokļu māju teritorijas un rotaļu laukumi.

Lielās talkas diena pulcēja kopā vairāk kā 1000 darboties gribētāju Jelgavas novadā un tika salasīti vairāk kā 2000 maisi ar atkritumiem. Lielā talka ir valsts mēroga aktivitāte, kas tika aizsākta 2008. gada 13. septembrī ar mērķi darīt tīrāku un koptāku Latviju. Šādā formātā talku paraudzēts rīkot līdz 2018. gadam, aicinot cilvēkus nepalikt vienaldzīgiem un domāt par ilgtspējīgu un saudzējošu attieksmi pret dabu un to darīt arī pēc akcijas noslēgšanās.  

Aizvadīta Lielā talkas diena