Sestdiena, 18. Novembris, 2017
Doloresa, Aleksandrs

Aizvadīta Jelgavas koru apriņķa skate

27.04.2017

Sestdien, 22.aprīlī, Jelgavas 4. vidusskolā  aizvadīta Jelgavas koru apriņķa skate, kurā kopumā piedalījušies 16 kori - tostarp 4 kori no Jelgavas novada. Dziedot divas dziesmas no Dziesmu svētku repertuāra un vienu pašu izvēlēto, kori parādīja savu sagatavotību startēt Dziesmu svētkos un saņēma žūrijas vērtējumu.

Jelgavas novadu pārstāvēja senioru koris „Gaisma”, kas skatē ieguvis 1. pakāpi (diriģente Zita Kurševa), Lielplatones, Platones un Elejas pagastu jauktais koris „Sidrabe” – ieguva  2.pakāpes vērtējumu (diriģents Guntis Pavilons), bet jaunizveidotais Zaļenieku sieviešu koris (diriģente Guntra Minkevica), kas  skatē piedalījies pirmo reizi un ieguva 2.pakāpes vērtējumu. Ar savu izvēlēto repertuāru skatē piedalījās Kalnciema krievu jauktais koris, kas arī ieguva 2.pakāpi (diriģents Josifs Cisers).

„Šogad koru skatē dziedātāju sniegums novērtēts labi, varam būt apmierināti par Jelgavas novada koru sagatavotību. Žūrija īpaši uzteica Jelgavas novada senioru kori “Gaisma”, atzīstot to par vienu no kvalitatīvākajiem senioru koriem Latvijā.  Šogad pirmo reizi sevi pieteica  Zaļenieku sieviešu koris, kurš ir veidojies uz vokālā ansambļa bāzes. Ņemot vērā, ka tas tika izveidots pavisam nesen, tad iegūtā 2. pakāpe ir uzskatāma par ļoti labu vērtējumu”, koru skates rezultātus komentē Nelda Ķikute, Jelgavas novada pašvaldības Kultūras pārvaldes kultūras darba organizatore.

Jāpiebilst, ka Bauskas koru apriņķa skatē 8.aprīlī piedalījās arī divi kori no Jelgavas novada – Jaunsvirlaukas un Salgales pagastu jauktais koris “Svīri”, iegūstot 1.pakāpi, kā arī Vilces pagasta jauktais koris “Vilce”, iegūstot 2.pakāpes vērtējumu.

Koru apriņķu skates rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar pilsētu un novadu pašvaldībām un koru apriņķu virsdiriģentiem.