Otrdiena, 10. Decembris, 2019
Judīte, Guna

Aicina mazus un lielus aktīvāk šķirot atkritumus Jelgavas, Olaines un Ozolnieku novados

11.05.2017

Jelgavas novada pašvaldība kopā ar Ozolnieku novadu un  biedrību “Jāņupes iedzīvotāji” no Olaines novada šī gada maijā ir uzsākusi īstenot Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstīto projektu “Šķiro mazs un liels”. Projekta īstenošanas laikā visi iesaistītie partneri strādās, lai veicinātu atkritumu šķirošanu, uzlabotu to apsaimniekošanu un iesaistītu dažādu paaudžu novadu iedzīvotājus.

“Publiskajā telpā aizvien vairāk runā par atkritumu šķirošanu un tās nozīmi. Tikmēr es savā nelielajā ciemā – Jāņupē, Olaines novadā – nejūtu, ka iedzīvotāji un apsaimniekotāji aktīvi rīkotos. Sarunās ar partneriem secinājām, ka situācija ir līdzīga arī Olainē, Jelgavas novada ciemos, Ozolniekos un citviet. Projekts tapa, lai iesaistītu visu trīs novadu vietējos iedzīvotājus, pašvaldības un atkritumu apsaimniekotājus, aicinātu viņus satikties un sākt ieviest mūsdienu Rietumeiropā labi zināmus, vienkāršus un efektīvus atkritumu samazināšanas veidus,” stāsta biedrības “Jāņupes iedzīvotāji” valdes priekšsēdētāja Dace Zaldāte-Rozentāle.

Visās trīs pašvaldībās šī gada vasarā notiks virkne izglītojošu un informatīvu pasākumu. Nozīmīgākais no tiem būs senioru un jauniešu apmācības “Mācies, lai mācītu”, kas norisināsies šī gada augustā. Tās mērķis ir veicināt starppaaudžu diskusijas un jaunu viedokļu līderu, vides aizstāvju rašanos visos trīs novados. Pieteikšanās tiks izsludināta biedrības mājaslapā www.janupe.lv.

Otra nozīmīgākā projekta daļa būs Latvijas Universitātes maģistrantes Baibas Skudras visu trīs novadu atkritumu apsaimniekošanas sistēmu analīze. Iedzīvotājiem būs iespēja komentēt pētījuma secinājumus klātienes semināros šī gada rudenī.

Detalizēta informācija par projekta norisi sekos biedrības mājaslapā www.janupe.lv, sociālajos tīklos un pašvaldību informācijas kanālos.

Projekts tapis ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu, to līdzfinansē Olaines, Jelgavas un Ozolnieku novadu pašvaldības.