+A A
Svētdiena, 28. Februāris, 2021
Skaidrīte, Justs, Skaidra

Elejas muižas pēdējā īpašnieka – Grāfa Paula fon Mēdema mazmeita viesojas Elejas Tējas namiņā

26.05.2017

25.maijā, apmeklējot Elejas Tējas namiņu, Jelgavas novadā viesojās Elejas muižas pēdējā īpašnieka – Grāfa Paula fon Mēdema (Paul Heinrich Peter Theodor Graf von Medem) mazmeita no Vācijas- Gerharda fon Hoiningena-Hīne (Gerharda v. Hoyningen-Huene ) kopā ar savu vīru un meitu. Viņi ik gadu ir ielūgti svinēt Rundāles pils jubileju un arī šogad apmeklē Latviju – it īpaši tāpēc, ka ir informēti par restaurēto Elejas Tējas namiņu. Kādreizējo dzimtas īpašumu pēdējo reizi viņi apmeklēja 2015. gadā, bet pirmo reizi Grāfa mazmeita Elejas muižas parkā viesojās 1989. gadā, kad Rundāles pilī tika atklāta izstāde “Elejas pils”.

 Jāpiemin, ka 1992. gadā tika izdots arī katalogs “Elejas pils”, kurā atspoguļota Elejas pils vēsture, tā izveidē piedalījās arī Gerharda fon Hoiningena-Hīne, sniedzot informāciju un fotogrāfijas no ģimenes arhīviem. Šis katalogs ir galvenais informācija avots par Elejas muižas agrāko dzīvi.  

Kad Mēdemu pēcteči šeit bija 1989.gadā, Tējas namiņš vēl bija “pelēks” un necils, savukārt muižas ēkas – Teātris un Muižas pārvaldnieka dzīvojamā māja salīdzinoši labā stāvoklī. Šobrīd situācija ir mainījusies. Viņi veltīja atzinīgus vārdus par sakopto parku un par tējas namiņa “izglābšanu”, kā arī bija patīkami iepriecināti dzirdēt plānus tālākai parka attīstībai.

Ieraksts no Elejas Tējas namiņa viesu grāmatas:

“It was a wonderful feeling to visit this wonderful place, where my family lived a long time. We are thankful that you restored the tea pavilion!”

(Tā ir lieliska sajūta apciemojot šo brīnišķīgo vietu, kur mana dzimta dzīvojusi ilgus gadus. Esam pateicīgi, ka tējas namiņš ir atjaunots!)

Gerharda v. Hoyningen-Huene​, 
Heiner v. Hoyningen-Huene,
Natalie v. Maydell

Elejas muižas pēdējā īpašnieka – Grāfa Paula fon Mēdema mazmeita viesojās Elejas Tējas namiņā