Svētdiena, 16. Maijs, 2021
Edijs, Edvīns

Aicina uz ceļojumu kultūrā

31.05.2017

Kā ierasts, vasaras ieskaņā uz koncertu aicina Jelgavas novada netradicionālo deju kolektīvi. Tuvāk iepazīt līnijdejas, romu, austrumu, indiešu un flamenko dejas varēs 4. jūnijā plkst. 13.00 koncertā “Eiropas ceļojums” Valgundes izglītības, kultūras un sporta centrā “Avoti”.

Jelgavas novada pašvaldības Kultūras nodaļas kultūras darba organizatore Nelda Ķikute stāsta, ka par šī gada koncerta vadmotīvu izvēlēts ceļojums. Proti, koncerts būs kā ceļojums citu tautu kultūrā, un skatītāji to varēs iepazīt caur deju un šoreiz arī caur dziesmu. Koncerta laikā būs iespēja dzirdēt arī Kalnciema pagasta krievu jauktā kora sniegumu. 

“Jelgavas novads ir bagāts ar netradicionālo deju kolektīviem, un ar to ļoti lepojamies. Aicinām novada iedzīvotājus 4. jūnijā atbraukt uz Valgundi un novērtēt, kā kolektīvi šajā sezonā pastrādājuši,” saka N.Ķikute.

Katrs netradicionālo deju kolektīvs – līnijdeju, senioru, austrumu, romu deju – uzstāsies ar diviem priekšnesumiem. Jāpiebilst, ka līnijdejotāji un senioru deju kolektīvi sagatavojuši kolektīvos priekšnesumus. Taču, lai šī muzikālā ceļojuma laikā ļautu iepazīt vairākas kultūras, šogad uzaicināti arī ciemiņi – pasākumā uzstāsies eksotiskais deju centrs “Alegria” no Rīgas ar flamenko un indiešu deju dejotājām. Ieeja koncertā – bez maksas.

Šo pasākumu tradicionāli organizē Europe Direct Informācijas centrs Jelgavā sadarbībā ar Jelgavas novada Kultūras pārvaldi.