Ceturtdiena, 24. Augusts, 2017
Boļeslavs, Bērtulis

Nodarbinātības programmu izmantos 80 novada skolēni

02.06.2017

No 1. jūnija Jelgavas novadā sāk strādāt 80 skolēni, kam ar Nodarbinātības valsts aģentūras, pašvaldības un vietējo uzņēmumu finansiālu atbalstu vasaras mēnešos ir iespēja strādāt algotu darbu. Lielākā daļa skolēnu - 51 jaunietis līdz pat vasaras beigām strādās novada pašvaldības iestādēs – Sociālās aprūpes un rehabilitācijas centros, izglītības iestādēs, kā arī tūrisma un informācijas centros. Savukārt 29 jaunieši izvēlējušies strādāt novada vietējos uzņēmumos, iejūtoties tādās profesijās kā pārdevēja palīgs, saimniecības strādnieks, preču izvietotājs un palīgstrādnieks.

Salīdzinājumā ar pērno gadu, kad strādāt gribētāju skaits bija ap 30 skolēniem, šovasar Jelgavas novadā skolēnu vasaras darbu veic rekordliels skaits – 80 jaunieši. Tāpat kā citus gadus arī šogad skolēni savu vasaras darbu pieteica Nodarbinātības valsts aģentūrā, kas īsteno programmu “Nodarbinātības pasākumi vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs”. Programmas nosaukums jau atklāj to, ka šajā programmā varēja pieteikties jaunieši vecumā no 15 līdz 20 gadiem.

Jelgavas novada pašvaldība sadarbībā ar NVA šovasar darba vietas nodrošina 51 jaunietim.  NVA nodrošinātā dotācija skolēna mēneša darba algai ir 50 % apmērā no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas, savukārt otru algas pusi skolēnam nodrošinās Jelgavas novada pašvaldība. Šim mērķim no budžeta līdzekļiem pašvaldība šogad atvēlējusi 15 830 EUR. Skolēna mēneša atalgojums par pilnu nostrādātu darba laiku ir vismaz valstī noteiktās minimālās algas apmērā – 380 EUR pirms nodokļa nomaksas.

Jelgavas novada pašvaldības nodrošinātās darba vietas skolēniem pašvaldības iestādēs:

• Jūnijā 9 jaunieši strādās kā palīgstrādnieki Jelgavas novada Sociālās aprūpes un rehabilitācijas centros Elejā, Kalnciemā un Jaunsvirlaukā, kā arī  Labklājības pārvaldes aktivitāšu centros “Zemgale” un “Kalnciems”. 7 jaunieši izvēlējušies strādāt izglītības iestādēs - Staļģenes vidusskolā, Zaļenieku Komerciālajā un amatniecības vidusskolā, Kalnciema pirmsskolas un Elejas pirmsskolas izglītības iestādēs  kā skolotāja palīgi, bet 1 jaunietis Zaļenieku skolā strādās par pavāra palīgu.

Jūlijā un augustā darbu izvēlējušies 34 jaunieši: 11 jaunieši profesijā - skolotāju palīgi - Staļģenes vidusskolā, Kalnciema pirmsskolas izglītības iestādē "Mārīte", Glūdas PII "Taurenītis”, Elejas pirmsskolas izglītības iestādē “Kamenīte” un Zaļenieku komerciālajā un amatniecības vidusskolā. 3 jaunieši profesijā – pavāra palīgi - Zaļenieku komerciālajā un amatniecības vidusskolā.  Un 20 jaunieši profesijā - palīgstrādnieki - Elejas, Kalnciema un Jaunsvirlaukas Sociālās aprūpes un rehabilitācijas centros, tūrisma informācijas punktos Lielvircavā, Zaļeniekos un Elejā, kā arī aktivitāšu centros “Zemgale” Glūdas pagastā, “Līvbērze” Līvbērzes pagastā un “Kalnciems” Kalnciema pagastā.

Līdzās novada pašvaldības iestādēm šovasar jauniešiem vasaras darbu piedāvā arī vairāki novada uzņēmumi, piemēram, lauksaimniecības kooperatīvs “Latraps”, kurš darbu nodrošinās 16 palīgstrādniekiem. Vēl 10 jaunieši strādās uzņēmumā SIA “Mārksmens” par pārdevēju palīgiem un preču izvietotājiem. Savukārt 3 jaunieši būs saimniecības strādnieki Vilces pagasta Berķenes muižā.

Nodarbinātības valsts aģentūra līdzās skolēna mēneša darba algas dotācijai darba devējam maksās arī dotāciju darba vadītāja darba algai. Tā, piemēram, par 10 skolēnu darba vadīšanu NVA dotācija darba vadītājam būs valstī noteiktās minimālās algas apmērā.