Trešdiena, 4. Augusts, 2021
Romāns, Romualds, Romualda

Latvijas senioru deju kolektīvi “Četrus vējus” izdejos Ventspilī

12.06.2017

Šonedēļ, nedēļas nogalē, 18. jūnijā, plkst. 17.00, Olimpiskā centra “Ventspils” basketbola hallē notiks XXI Latvijas senioru deju diena „Četri vēji”. Pasākumā, vienotā dejas solī, kopā ar vēl 70 Latvijas deju kolektīviem uzstāsies arī Jelgavas novada senioru tautas deju kolektīvi. 

Koncerta programmā kopā uzstāsies apmēram pusotrs tūkstotis dejotāju. Savu dalību pasākumā pieteikuši arī Jelgavas novada senioru tautas deju kolektīvi – “Vecie Vilki” no Vilces, “Mārtiņš” no Lielplatones, “Saulgrieži” no Valgundes, “”Brūklenājs” no Svētes un “Zaļais dancis”” no Zaļeniekiem. 

Koncerta gaitā skatītāji iepazīsies ar mūsu vecāko paaudzi, kas sevī nes pieredzi un spēku. Tās kods ir dzīvesprieks, latviskā dzīvesziņa un zemes spēks. Šajos deju kolektīvos dejotāji ir kā neizsmeļama aka no kā smelties padomu, gudrību un mīlestību. 
 
Koncerta „Četri vēji” stāsts būs par katru no mums, jo  mēs cits citam esam interesanti ar savu Vēju! Ir cilvēki, kuru tuvumā ir grūti stāvēt - pūš projām, jauc domas, prātu un jūtas... Bet ikkatrs gaida Vēju, lai pie Tevis tas trauktos, celtu spārnos! Koncerta četras daļas ieved citā stāstā – „Senais vējš” pie dzimtas un tautas saknēm, „Cēlais vējš” pie lepnuma par Tēvu zemi, „Darba vējš” pie tikuma un labklājības, „Prieka vējš” – pie līksmības, priecīgām izdarībām un laimes! Šie četri vēji  vēstī: esi gudrs, daiļš, darbīgs un priecīgs! 
 
Senioru deju dienā tiks izdejotas ne tikai jau iemīļotas vai jaunākās senioriem veidotās horeogrāfijas, bet īpaši šiem svētkiem veidotas Ginta Baumaņa tautas deju apdares „Ačkups”, „Ritentītis”, „Mugurdancis”, „Sudmaliņas” un citas.
 
Koncertā izdejos 27 dejas, kuras veidojuši 14 dažādu paaudžu autori Aija Āre, Gints Baumanis, Ojārs Grasis, Ilze Mažāne, Jānis Purviņš, Valentīna Kalniņa, Ramona Irbe, Rita Spalva, Vilis Ozols, Ilmārs Dreļs, Dace Treinovska, Ineta Indriksone, Sandra Bārtniece, Iluta Mistre. Sadarbojoties horeogrāfam Gintam Baumanim un komponistam Raimondam Tigulam, īpaši šiem svētkiem radīta jauna deja „Četri vēji”, ko skatītājiem būs iespēja redzēt pirmo reizi koncerta finālā. 
 
Koncerta mākslinieciskie vadītāji Aija Āre un Gints Baumanis, svētku virsvadītāji Aija Āre, Gints Baumanis, Ineta Indriksone, Ramona Irbe, Andis Lēnmanis, Mārīte Skrinda, Liene Gailāne, Inta Rudzīte.
 
Koncertu rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs un Ventspils pilsētas pašvaldība. 

Informācija sagatavota pēc LNKC publikācijas