Pirmdiena, 17. Maijs, 2021
Umberts, Herberts, Dailis

Aicina apskatīt ASV un Latvijas militāro tehniku

12.06.2017

Šā gada 18.jūnijā laikā no plkst. 09:00 līdz plkst. 12:00 Jelgavā, Hercoga Jēkaba laukumā, notiks ASV un Latvijas tehnikas un ekipējuma izstāde. Izstādē ar tehniku un ekipējumu piedalīsies ASV jūras kājnieki un Zemessardzes 52.kājnieku bataljona karavīri un zemessargi. Pasākuma laikā būs iespēja noklausīties ZS 52.BN ansambļa “Junda” koncertu, noskatīties Jelgavas pilsētas Jaunsargu vienības defilē programmu, kā arī iesaistīties citās aktivitātēs.

ASV jūras kājnieki piedalās mācībās “Saber Strike 2017” Ādažos, un pēc mācību noslēguma dosies prom no Latvijas ar mācību maršu, kura laikā apmeklēs 5 Zemgales un Kurzemes pilsētas, lai tiktos ar iedzīvotājiem un demonstrētu savu tehniku un ekipējumu, tādējādi veicinot Latvijas iedzīvotājos izpratni par NATO ieguldījumu Latvijas aizsardzībā.
Militārās mācības “Saber Strike 2017” norisinās Baltijas valstu un Polijas teritorijā laika posmā no š.g. 24. maija līdz š.g. 24. jūnijam, mācību mērķis ir pilnveidot sabiedroto spēku vienību savietojamību un gatavību, kā arī demonstrēt sabiedroto spēku klātbūtni Baltijas valstu reģionā. Mācībās piedalās vairāk nekā 11 000 karavīru no 27 valstīm.
 
Saistībā ar minēto pasākumu Jelgavas pilsētā var rasties īslaicīgi satiksmes ierobežojumi ap plkst. 09:00 un plkst. 12:00 uz Lielās ielas, kā arī tai piekļautajām ielām. Pilsētas iedzīvotāji un viesi, esiet saprotoši!