Otrdiena, 22. Augusts, 2017
Rudīte, Everts

Apceļo Latvijas pierobežu un baudi koncertu!

16.06.2017

Fonds “1836” un Jelgavas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus kopā ar Latvijā pazīstamiem cilvēkiem 1. un 2. jūlijā doties pārgājienā gar Latvijas–Lietuvas robežu, kas skar Jelgavas novadu, iepazīstot jaunus ceļus un interesantas vietas.

Pārgājiena sākums – 1. jūlijā Svitenē pie Liepara upītes. Noslēgumā – 2. jūlijā ap plkst. 17.30 – ne tikai pārgājiena dalībnieki, bet ikviens gaidīts Vilcē, kur notiks koncerts ar Latvijā pazīstamu mūziķu piedalīšanos. Jelgavas novada pašvaldības Attīstības nodaļas vadītāja Līga Lonerte stāsta, ka arī Jelgavas novads, kas atrodas Latvijas–Lietuvas pierobežas zonā, piedalās fonda “1836” Latvijas simtgades projektā “Aplido, apceļo, apmīļo Latviju!”. Tā mērķis ir kopā ar pašvaldībām, tūrisma informācijas centriem, vietējiem iedzīvotājiem un citiem interesentiem līdz 2018. gada 21. jūnijam kopā apiet Latvijas robežu un izveidot tūrisma ceļu “1836” gājējiem, velosipēdistiem, motociklistiem un autobraucējiem. Jāpiebilst, ka 1836 kilometrus gara ir Latvijas robeža. Projekta laikā tiks izveidots maršruts ar tā tuvumā esošajiem tūrisma objektiem un naktsmītnēm un iekļauts ceļvedī “Aplido, apceļo, apmīļo Latviju!”, lai vēlāk iedzīvotāji varētu apceļot Latvijas pierobežu, iepazīstot kultūrvēsturiskās vērtības.

“Būtiski, ka pārgājiens notiek nevis pa ierasto autoceļu, bet gan tiek meklēti tuvākie ceļi robežai un interesantākās vietas. Galvenais, lai tuvāk pašai robežai,” norāda L.Lonerte.

Sākums būs 1. jūlijā plkst. 9.00 Svitenē pie Liepara upītes, un iecerēts tālāk doties pa maršrutu Buķi–Daumanti–Ozolmuiža, bet vakarā pārgājiens noslēgsies Elejas muižas parkā. Šeit dalībniekiem iecerēta ekskursija, Elejas Tējas namiņa apskate, kopīga līdzpaņemto vakariņu ēšana pie ugunskura un arī nakšņošana teltīs. Pirmās dienas maršruta garums – 26 kilometri. 2. jūlijā plkst. 9.00 ceļotāji dosies tālāk gar Latvijas–Lietuvas robežu, apmeklējot Blankenfeldes muižu, un līdz plkst. 17.30 nonāks Vilcē. Plkst. 18.36 paredzēts fonda "Viegli" koncerts. Otrās dienas maršruta garums – aptuveni 30 kilometru.

“Katrā no novadiem, kur pabijuši projekta “1836” dalībnieki, tiek ierakts īpašs ceļa stabiņš. Pie mums tā būs “Leišmalītes ceļa zīme” ar īpašu simboliku un saukli, kuru izvēlas katrs novads pats. Jelgavas novadam īpašo robežstabu veido mākslinieks Gaitis Burvis, un tas tiks ierakts Vilces teritorijā,” stāsta L.Lonerte.

Pēc ceļa staba ierakšanas Vilces dabas parkā notiks fonda “Viegli” mūziķu un viņu draugu koncerts, kurā piedalīties aicināts ikviens. Ieeja – bez maksas. L.Lonerte piebilst, ka lietus gadījumā koncerts notiks Vilces tautas namā. Jāpiebilst, ka pārgājienā aicināts piedalīties arī ikviens, kurš vēlas mūsu novadu iepazīt mazliet no cita skatupunkta, apskatot jaunas vietas un iepazīstot jaunus ceļus. Lai piedalītos pārgājienā, iepriekš jāreģistrējas mājas lapā 1836.lv – Jelgavas novada apceļošanai var pieteikties līdz 28. jūnijam. Koncertam iepriekš nav jāpiesakās. Ceļā var pievienoties uz abām dienām vai vienu, vai kopīgi paiet tikai kādu ceļa gabaliņu.

Gājiena apraksts