Otrdiena, 21. Novembris, 2017
Andis, Zeltīte

Jelgavas novadā notiek jauniešu starptautisks apmaiņas projekts "Activities for today, results for tomorrow!"

29.06.2017

Katru gadu Jelgavas novadā nevalstiskās organizācijas, kas veic darbu ar jaunatni, sadarbībā ar Jelgavas novada pašvaldību realizē starptautiskos jauniešu apmaiņas projektus, lai radītu iespēju novada jauniešiem vecumā no 13 līdz 30 gadiem mācīties starptautiskā vidē neformālā izglītībā. Šobrīd Jelgavas novadā Jaunsvirlaukas pagastā norisinās jauniešu starptautisks apmaiņas projekts "Activities for today, results for tomorrow!”.

Projekta mērķis ir veicināt jauniešu iesaistīšanos starptautiskā un sociālā vidē, radot iespēju radošai brīvā laika pavadīšanai. Projektā piedalās Slovēnijas, Rumānijas, Itālijas un Latvijas (Jelgavas novada) jaunieši, kopā 32 dalībnieki vecumā no 13 līdz 17 gadiem un jauniešu grupu līderi, tajā skaitā jaunatnes darbinieki. Projekts norisinās no 26.jūnija līdz 3.jūlijam Staļģenes ciemā. Projekta mācību programmu veido paši dalībnieki, kāds ir arī jauniešu apmaiņas mērķis – vide radošo ideju un darbu izpausmei. Nedēļas ietvaros notiek darbs dažādās darbnīcās aptverot dažādas tēmas – foto, video, māksla, kulinārija, sports, mūzika.

Piektdien, 30.jūnijā no plkst.15.00 Staļģenes IKSC "Līdumi" notiks starptautisks pasākums, kurā piedalīsies projektā iesaistītie jaunieši un jaunieši no Jelgavas novada, kopīgi izzinot dažādās pasaules valstis un darbojoties aktivitātēs, kuras organizēs informācijas centrs Jelgavā "Europe Direct". Pēc oficiālā pasākuma jaunieši kopīgi piedalīsies sporta aktivitātēs.

Projekta iesniedzējs biedrība "Iepazīsim sevi". Projektu finansē Eiropas Savienības programma “Erasmus+: Jaunatne darbībā”, priekšfinansējumu un līdzfinansējumu nodrošina Jelgavas novada pašvaldība.

Informācijas sagatavotājs:
Kristīne Kode,
Jelgavas novada pašvaldības Jaunatnes lietu speciāliste