Ceturtdiena, 17. Jūnijs, 2021
Artis, Artūrs

Lielvircavā - muižas balle 19. gadsimta stilā

03.08.2017

19. augustā Lielvircavas muiža aicina uz otrajiem muižas svētkiem, ļaujot viesiem atgriezties 19. gadsimta saviesīgajā dzīvē, kad telpas pievējoja parfīma aromāti, greznu tērpu čaukstoņa, mūzika un saviesīgas sarunas. Lai izjustu vēstures modes “garšu”, muižas viesiem būs iespēja kļūt par balles dalībniekiem ar 19. gadsimta stila tērpiem – ampīru, krinolīnu, turnīru, kā arī rotāties ar dažādiem aksesuāriem.

Lai sagatavotos muižas ballei pienācīgi, viesi aicināti ierasties jau plkst. 16.00, lai paspētu sev sakomplektēt tērpu, piemērīt un izvēlēties aksesuārus, kā arī baudīt dažādas izklaides iespējas – veidot ziedu rotas un grāmatzīmes radošajā darbnīcā, vizināties muižas zirga pajūgā un fotografēties foto stūrītī. Organizatori viesiem sarūpējuši arī pārsteigumu.
 
Muižas pasākums, kurā uzsvars likts uz modes vēstures izzināšanu, tika iedibināts jau pagājušajā gadā, organizējot “Galanto gadsimtu pēcpusdienu”. Tieši šī tēma ir Lielvircavas muižas “odziņa”, jo muižas gide Zanda Zariņa detalizēti un azartiski jau vairākus gadus izzina 19. gadsimta modi, viņa arī lasa lekcijas par modes vēsturi.
 
“Tā kā esmu aizrāvusies ar modes vēsturi, vēlos arī citiem parādīt tā laika modi, ģērbšanās stilu, kas patiesībā raksturo visu 19. gadsimta augstākā sabiedrības slāņa dzīvesstilu. Protams, šis gadsimts nav iedomājams bez mūzikas klātbūtnes, tādēļ šogad pasākuma gaisotne sasaistīta ar balli. Vērojot polonēzes, vīnes valša, tango, kadriļas, mazurkas un citu deju stilu paraugdemonstrējumus, muižas apmeklētāji varēs arī paši iemācīties pareizos soļus”, komentē Z. Zariņa.
 
Ieeja ballē ir bez maksas, savukārt tērpu un aksesuāru noma – sieviešu un vīriešu balles tērpiem - 10 euro. 
 
Vairāk informācijas pa tālruni: 22024127
 
 
''Galanto gadsimtu pēcpusdiena'' Lielvircavas muižā 14.08.2016.
Video autors: Edgars Pogožeļskis 
Piedalās: Tiņģeres pils, Ērberģes muiža, Vēsturisko rekonstrukciju studija Rokoko, Jaunmoku pils, Kayserlich Russisch- Deutsche Legion e.V.- Kurland , Vecauces pils, Reinas zirgi, biedrība Liel.Barons. Pasākums tapis ar Jelgavas novada atbalstu