Sestdiena, 17. Aprīlis, 2021
Rūdolfs, Viviāna, Rūdis

Aizvadītas ikgadējās orientēšanās sacensības jauniešiem

04.08.2017

2017.gada 29.jūlijā Jēkabniekos, Svētes pagastā piekto gadu pēc kārtas notika Jelgavas novada jauniešu vasaras orientēšanās sacensības “Netradicionālās orientēšanās sacensības 2017”. Šogad orientēšanās sacensībās kopumā piedalījās 14 komandas pārstāvot lielāko daļu Jelgavas novada pagastu un viena jauniešu komanda no Ozonieku novada. Šogad pasākums svinēja piecu gadu jubileju kopumā piesaistot ap 120 jauniešu. 

Sacensības tradicionāli norisinājās trīs daļās: orientēšanās daļa, kurā pēc izsniegtas kartes visām komandām bija jānokļūst kartē atzīmētajos kontrolpunktos un jāveic tajos konkrēti uzdevumi. Otrajā sacensību daļā: erudīcijas un foto daļā, sacensību komandām bija jāasina prāti un jāspēj erudīti domāt, jāspēj atrisināt un tikt galā ar atjautīgiem uzdevumiem, kā arī jāatpazīst sabiedrībā zināmas personības. Trešajā daļā – mūzikas sadaļā, komandām vajadzēja atpazīt populāras melodijas, bet noslēgumā jāuzzīmē savas komandas foto. Pēc apbalvošanas vakars turpinājās pie galdiņiem uzstājoties grupai “Gan Jau” ar solisti Maiju Ošiņu.

Sacensībās pārstāvētās jauniešu komandas: 
Valgundes pagasta komanda “Kukulīši”, Lielplatones pagasta komanda “Radioactive”,  Vircavas pagasta komandas: “SNA” un “Baltie vilki”, Platones un Lielvircavas pagasta apvienotā komanda “a kāds mums ir nosaukums”, Jaunsvirlaukas pagasta komanda “Izturīgie”, Kalnciema pagasta komanda “Lielupe”, Vilces pagasta komanda “Vilce”,  Zaļenieku pagasta komanda “Rīgas Balzāms”, Svētes pagasta komandas: “Svēte”, Svēte 2”, Svētes pagasta Jēkabnieku komanda “Jeepers Creepers”, Svētes un Zaļenieku pagasta apvienotā komanda “Fish Cakes”, kā arī jauniešu komanda no Ozolnieku novada Branku un Salgales pagasta “Ozolnieku novads”. 

Sacensības bija spraigas un rezultātā pirmo vietu sacensībās ar 132 punktiem ieguva Vircavas pagasta komanda “SNA”. Otrajā vietā ar 126 punktiem ierindojās Svētes pagasta komanda “Svēte”, bet trešajā vietā ar 120 punktiem Svētes un Zaļenieku pagasta apvienotā komanda “Fish Cakes”. Ceturtā vietā ar 119 punktiem ierondojās jauniešu komanda “Svēte 2” no Svētes pagasta, bet piektajā vietā ar 112 punktiem komanda “Kukulīši” no Valgundes pagasta. Godalgotās vietas, kā arī visas pārējās komandas saņēma balvas un dāvanas no Jelgavas novada pašvaldības un pasākuma atbalstītājiem. 

Pasākumu jauniešiem organizē Jelgavas novada jaunatnes lietu koordinarors Jānis Zariņš, līdzdarbojoties biedrībai “Zariņš & Co” un brīvprātīgajiem, aktīvajiem Svētes pagasta Jēkabnieku jauniešiem.

Jānis Zariņš, Jelgavas novada pašvaldības jaunatnes lietu koordinators

Ikgadējās orientēšanās sacensības jauniešiem