+A A
Otrdiena, 19. Janvāris, 2021
Alnis, Andulis

Aicina uz Abgunstes muižas svētkiem

17.08.2017

Šajā nedēļas nogalē, 20. augustā Jelgavas novada Zaļenieku pagastā Abgunstes muiža aicina ikvienu interesentu uz otrajiem muižas svētkiem. Kopš pagājušā gada vasaras Abgunstes muiža ir biedrības “Radošuma meka” apsaimniekošanā un savu atdzimšanas stāstu sāka ar daļēju teritorijas un ēkas sakārtošanu un atvērtību apmeklētājiem, kā arī ar krāsainu svētku norisi.

“Šogad muižas svētkos atklāsim atvērtās amatniecības darbnīcas, klausīsimies labu dzīvo mūziku, smiesimies kopā ar improvizācijas aktieriem, mielosimies ar šefpavāra sarūpētajām godīgajām vakariņām un baudīsim vietējo vīnu, iepazīsim dažādas izstādes, radoši izpaudīsimies tekstila, keramikas un koka darbnīcās, radīsim unikālu lustru, atskatīsimies uz notikumiem gada garumā, iepazīsim tuvākās nākotnes plānus, baudīsim un atbalstīsim Abgunsti! Ieeja un vakariņas par ziedojumiem muižas atdzimšanai. Dalība lustras tapšanā - līdzpaņemta kāda sena dakša, nazis vai karote”, stāsta biedrības “Radošuma meka” pārstāve Asnāte Avotniece. 

Muižas svētku atklāšana ir no plkst. 16.00 līdz pat plkst. 22.00. Jāteic, ka svētku laikā apmeklētāji varēs apskatīt atjaunoto amatniecības centru, kura izveide aizsākās pērn. Piesaistot projektu līdzekļus, restaurēts muižas pagraba ziemeļu spārns, izveidojot vairākas darbnīcas: galdnieka-restauratora, keramikas un tekstila apstrādes darbnīcas, kā arī izveidota māksliniekiem koprades telpa, noliktava un ekspozīcijas. Restaurējot muižas 1. stāva daļu,  izveidoti arī 2 apartamenti un koplietošanas virtuve darbnīcu klientiem. Svētku laikā apmeklētājiem tiks prezentēta arī nu pat jaunuzbūvētā keramikas apdedzināšanas krāsns. 

Abgunstes muižu saimnieki veido kā daudzfunkcionālu, laikam atbilstoši aprīkotu, starptautiski atzītu radošo ideju īstenošanas, mākslas, kultūras un izglītības centru, kurš atvērts visa veida mākslas, kultūras un jaunrades procesiem, laikmetīgam dizainam un starpdisciplināriem eksperimentiem. 

Abgunstes muižas svētku svinēšana un mākslas plenēru organizēšana iecerēta kā ikgadējs pasākums.