+A A
Svētdiena, 24. Janvāris, 2021
Krišs, Eglons, Ksenija

Jelgavas novada skolās veiks bezmaksas redzes pārbaudes

29.09.2017

Arī šajā mācību gadā lauku skolās veiks bezmaksas redzes pārbaudes. Oktobrī un novembrī redzi pārbaudīs Jelgavas, Ozolnieku, Ogres, Ķeguma, Lielvārdes un Iecavas novadu skolās. Līdz šim Borisa un Ināras Teterevu fonda labdarības programmas “Dakter, es labi redzu!” ietvaros redze pārbaudīta jau 419 lauku skolās 14`313 skolēniem.

Fonda mērķis - līdz 2018. gadam aptvert mazās lauku skolas visos Latvijas novados, lai to audzēkņiem laikus konstatētu redzes pasliktināšanos un palīdzētu novērst to. Tādēļ pēc bezmaksas redzes pārbaudes bērni ar vāju redzi saņem recepti-dāvanu karti 45 eiro vērtībā briļļu iegādei. 

Līdz šim redze pārbaudīta jau 419 lauku skolās 14`313 skolēniem, no kuriem 3`275 saņēma receptes-dāvanu kartes briļļu iegādei, kopā 146`000 eiro vērtībā. Šobrīd redzes pārbaude ar fonda atbalstu paveikta jau 91 novadā.

Latvijas skolēnu redzes skrīnings (2010) parādīja, ka redzes korekcija var būt nepieciešama līdz pat 44% to jaunāko klašu skolēnu, par kuriem bija bažas saistībā ar redzi. Tādēļ kopš 2013. gada Borisa un Ināras Teterevu fonds īsteno programmu „Dakter, es labi redzu!”, kuras ietvaros sertificēts oftalmologs ierodas pieteiktajā skolā ar visu nepieciešamo mobilo aparatūru.

Redzes izmaiņu iemesli skolas vecuma bērniem nereti ir pārmērīga mācību slodze, pastāvīga datoru un citu iekārtu lietošana acu tuvumā, neprasme atpūtināt un vingrināt acis. Laikus nepamanītas redzes izmaiņas apgrūtina mācību satura uztveri, socializēšanos un nākotnes iespējas darba tirgū. Redzes izmaiņas palīdz koriģēt briļļu pastāvīga lietošana. Diemžēl nereti ģimenes materiālie apstākļi ir nepārvarams šķērslis briļļu iegādei. 

Oktobrī plānotās vizītes

Datums Skola
02.10.
Kalnciema vidusskola un Aizupes pamatskola
03.10.
Svētes pamatskola un Līvbērzes pamatskola
04.10.
Kalnciema pagasta vidusskola un Ozolnieku vidusskola
05.10.
Šķibes pamatskola un Zaļenieku komerciālā un amatniecības vidusskola
06.10.
Vircavas vidusskola un Teteles pamatskola
09.10.
Vircavas vidusskolas Platones filiāle un Garozas pamatskola
10.10.
Sesavas pamatskola un Elejas vidusskola
11.10.
Vilces pamatskola un Lielplatones internātpamatskola
12.10.
Staļģenes vidusskola un Salgales pamatskola

Borisa un Ināras Teterevu fonds. 2010. gadā mecenāti Boriss un Ināra Teterevi nodibināja ģimenes labdarības fondu, lai atbalstītu izcilas un sabiedrībai noderīgas iniciatīvas un veicinātu kultūras, mākslas un izglītības attīstību Latvijā un pasaulē. Fonda atbalstītie labdarības projektu rezultāti aptver simtiem tūkstošu iedzīvotāju Latvijā un iedzīvotājus 10 valstīs ārpus Latvijas teju visos kontinentos. Plašāka informācija: www.teterevufonds.lv.

Informāciju sagatavoja
Diana Germane
diana.germane@teterevufonds.lv