Sestdiena, 6. Marts, 2021
Vents, Centis, Gotfrīds

Aicina balsot par ģimenei draudzīgāko pašvaldību un laimēt vērtīgas balvas

03.10.2017

Lai noteiktu Latvijas pašvaldības, kas nodrošina lielāko atbalstu, daudzveidīgākos un pieejamākos pakalpojumus ģimenēm ar bērniem, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) šogad pirmo reizi rīko konkursu "Ģimenei draudzīga pašvaldība". Pašvaldību sniegto atbalstu ģimenēm vērtēs gan konkursa komisija, pamatojoties uz pašvaldību iesniegto informāciju, gan ikviens iedzīvotājs, kura viedoklis tiks ņemts vērā, izvēloties konkursa uzvarētājus. Šajā konkursā startē arī Jelgavas novada pašvaldība.

“Mūsu novadā pašvaldība ģimenēm ar bērniem sniedz ievērojamu atbalstu, ko dažkārt mūsu iedzīvotāji jau uztver kā pašu par sevi saprotamu un nespēj pat iedomāties, ka citviet par to ģimenēm nākas maksāt pašām. Piemēram, ja mūsu skolēni dodas mācību ekskursijās, visu apmaksā pašvaldība; ja bērns apmeklē interešu izglītības pulciņus skolā, izdevumus sedz pašvaldība; ja deju kolektīvam nepieciešami jauni tērpi, tos iegādājas pašvaldība; ja ģimenei ir vēlme vakaros sportot, izmantojot pagasta sporta bāzes, tas ir bez maksas. Un tie ir tikai daži piemēri, kad mūsu ģimenēm pakalpojums tiek nodrošināts par brīvu, bet citviet par to nāktos maksāt,” uzsver Jelgavas novada Labklājības pārvaldes vadītāja Ilze Brakmane.

“Iesaistoties šajā konkursā, arī mums kā pašvaldībai bija iespēja plašāk paskatīties uz to, ko katrā jomā esam izdarījuši– ieraudzīt kopainu, jo ikdienā tas ir katras pašvaldības pārvaldes vai nodaļas darbs – Izglītības, Kultūras, Labklājības, Sporta centra un citu,” skaidro Jelgavas novada Labklājības pārvaldes vadītāja, piebilstot, ka pašvaldība, realizējot šādu atbalsta politiku, domā par saviem iedzīvotājiem un vēlas panākt tikai vienu – lai ikvienam novada iedzīvotājam būtu vienlīdzīgas iespējas darboties un iesaistīties pašvaldības nodrošinātajāsaktivitātēs.

Kā informē VARAM, no 2. līdz 31. oktobrim ikviens iedzīvotājs aicināts novērtēt savas vai arī citu pašvaldību sniegto atbalstu ģimenēm dažādās jomās.

“Šajā konkursā svarīgs ir arī jūsu viedoklis, jo tas var palīdzēt uzvarēt tieši jūsu pašvaldībai! Balsot par pašvaldības sniegtajiem pakalpojumiem var interneta vietnē www.vietagimenei.lv. Priecāsimies arī par ierosinājumiem, kādu atbalstu ģimenēm no pašvaldības vēlaties vēl saņemt. To varēsiet ierakstīt balsojuma anketā,” uzsver VARAM.

Lai piedalītos balsojumā, nepieciešams reģistrēties ar savu “Facebook”, draugiem.lv profilu vai e-pasta adresi. Balsot var ne tikai par tām 55 pašvaldībām, kas piedalās konkursā, bet arī par jebkuru citu. Šis balsojums gan netiks ņemts vērā konkursā, bet noderēs pašvaldībām atbalsta pasākumu plānošanā ģimenēm ar bērniem.

Aktīvi balsojot, ikviens var palīdzēt sev un savai pašvaldībai tikt pie jauna rotaļu laukuma. To papildus VARAM balvai iegūs kāda no tām četrām pašvaldībām, kas tiks atzītas par ģimenei draudzīgākajām un kuras balsotāju īpatsvars būs lielāks pret kopējo pašvaldības iedzīvotāju skaitu. Pašvaldībai tikai būs jāpiemeklē bērniem droša un piemērota vide rotaļu laukuma ierīkošanai. Rotaļu laukumu dāvinās SIA “Jūrmalas Mežaparki”.

Tāpat katrs, kas sniegs vērtējumu kaut vai par vienu pašvaldību, piedalīsies izlozē. Tajā katru nedēļu varēs laimēt dāvanu karti 50 eiro vērtībā ģimenes izklaidei, kā arī citas balvas. Piemēram, katru nedēļu izlozēs trīs mobilo sakaru operatora “Amigo” dāvātās mobilo tālruņu uzlādes baterijas un divas ieejas biļetes (katra 2 cilvēkiem) uz starptautisko izstādi “Baltic Beauty 2017”, kā arī trīs “Rimi” dāvanu kartes 10 eiro vērtībā.

Vietnē www.vietagimenei.lv var atrast informāciju gan par Jelgavas novada, gan citu pašvaldību sniegto atbalstu ģimenēm – ne tikai pabalstiem, sabiedrisko transportu skolēniem, ēdināšanu skolās, bet arī interešu izglītību, rotaļu laukumiem, pasākumiem ģimenēm pašvaldībās, ēku pieejamību un citām pašvaldību iniciatīvām ģimeņu atbalstam.