Rudens mūzikas festivāls "Zemgales ērģeles" Sesavā

19.10.2017

Rudens mūzikas festivāla "Zemgales ērģeles" koncertā Sesavas baznīcā, 22. oktobrī, plkst. 11:00 (pēc rīta dievkalpojuma) muzicēs Vokālā grupa PUTNI un ērģelniece Larisa Carjkova.

Vokālā grupa PUTNI darbojas kopš 1993. gada. To veido astoņas dziedātājas, kas savu profesionālo meistarību apliecinājušas neskaitāmos festivālos, konkursos un koncertos Eiropā, ASV, Japānā un Austrālijā, reprezentējot mūsu dziedāšanas kultūru līdzās labākajiem Latvijas koriem - Iveta Romancāne, Baiba Urka, Agnese Urka, Ilona Haņina, Agate Burkina, Līga Skurule, Zane Dreģe, Līva Blūma, Lauma Malnace, Rasma Mežale, Solveiga Vītoliņa, Linda Braže un ansambļa vadītāja Antra Dreģe. Vokālā grupa PUTNI bija pirmā Latvijā, kas sieviešu vokālo ansambļu muzicēšanā izveidoja jaunu uzstāšanās stilu un ieviesa oriģinālu, mūsdienīgu repertuāru, nevairoties no nopietnām, tehniski sarežģītām kompozīcijām un drosmīgiem eksperimentiem mūzikā, tajā pat laikā saglabājot sievišķīgu un pievilcīgu skatuves tēlu. Grupas repertuārs ir stilistiski dažāds – no viduslaiku dziedājumiem līdz pat avangarda mūzikai un kompozīcijām ar roka, popa, džeza un ambient elementiem, taču īpaša vieta PUTNU programmās vienmēr bijusi mūsdienu, īpaši latviešu komponistu jaunākajai mūzikai. Diriģentes Antras Dreģes vadībā iestudēti vairāk nekā 100 pasaules pirmatskaņojumu, gūtas uzvaras sešos starptautiskos koru konkursos, izdoti septiņi albumi.

Larisa Carjkova ir Rīgas Lutera (Torņakalna) baznīcas ērģelniece un mūzikas dzīves vadītāja, kā arī Rīgas Doma koncertērģēlniece. Larisa Carjkova dzimusi Ludzā. Beigusi Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas koledžas klavieru klasi. 2001. gadā iestājusies Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kur studējusi klavierspēli docenta Jura Žvikova klasē (2005.gadā iegūstot bakalaura grādu) un ērģeļspēli profesora Tālivalža Dekšņa klasē (2009. gadā iegūstot bakalaura un maģistra grādu). Socrates Erasmusprogrammas ietvaros studējusi Štutgartes Mūzikas un drāmas augstskolā profesora Ludgera Lomaņa un profesora Jona Laukvika klasēs. Meistarību papildinājusi XI Starptautiskajā ērģeļu akadēmijā Leufsta Bruk, Zviedrijā (2006), Štutgartes ērģeļu akadēmijā (2010), VI Starptautiskā Ērģeļu vasaras akadēmijā Viļņā (2011), X Crescendo jauno mūziķu vasaras akadēmijā Ungārijā (2013) un citur, pie tādiem ievērojamiem ērģelniekiem kā Ton Koopman, Karin Nelson, Joris Verdin, Gary Verkade, Joel Speerstra, Francois Espinas, Ligita Sneibe. Par spilgtu radošu darbību ir apbalvota ar mācītāju Dr.A.Gaides un prāv.I.Gaides Mūzikas balvu (2007). Larisa sadarbojas ar dažādiem solistiem, koriem un orķestriem, regulāri uzstājās ar koncertiem Rīgas Domā, kā arī citviet Latvijā un ārzemēs. Aktīvi piedalās konkursos un festivālos - Ērģeļmūzikas dienas Saulkrastos, Starptautiskais Liepājas ērģeļmūzikas festivāls (2006), Starptautiskais festivāls Vox angelica Jūrmalā, Dubultos (2008), Starptautiskais festivāls Rīgas Doms, Starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls Nidā, Lietuvā (2015) u. c. 2010. gadā kopā ar savu novadnieci, ērģelnieci Gunu Kisi, iedibinājusi ikgadēju tradīciju dzimtajā Latgalē - labdarības festivālu Latgales ērģeļu dienas. Festivāla mērķis ir attīstīt ērģeļkultūru Latgalē, kā arī vākt līdzekļus Latgales ērģeļu restaurācijai.