Trešdiena, 11. Decembris, 2019
Valdis, Voldemārs, Valdemārs

Labdarības akcijā “Izvēlēties, noticēt” lūdz ziedot pusaudžu narkoloģiskās motivācijas programmai

24.10.2017

Biznesa Augstskolas „Turība” sabiedrisko attiecību maģistrantūras studenti sadarbībā ar VSIA Slimnīcu „Ģintermuiža” 5. nodaļu uzsāk akciju, lai aicinātu Latvijas sabiedrību atbalstīt pusaudžu narkoloģiskās motivācijas programmu, ziedojot galda spēles, sporta inventāru, grāmatas, kancelejas un saimniecības preces, rokdarbu materiālus, ar ko pusaudži varētu pavadīt savu brīvo laiku ārpus vai starp terapijas nodarbībām. Ik gadu Biznesa Augstskolas “Turība” sabiedrisko attiecību maģistrantūras studenti iesaistās augstskolas iniciatīvā „Turības labie darbi” un realizē sociālās atbildības projektus, sniedzot palīdzīgu roku tiem, kam tā vajadzīga, aktualizējot un palīdzot risināt dažādas sociālās problēmas. Šīs iniciatīvas ietvaros šogad līdz 25. novembrim tiks īstenoti 6 dažādi projekti.

Narkoloģiskās motivācijas programma orientēta uz pusaudžiem - atkarības vielu lietotājiem vecumā no 12 līdz 17 gadiem no visas Latvijas. Terapijas ietvaros ar pusaudžiem katru dienu strādā dažāda veida speciālisti – narkologs, psihologs, ergoterapeits, mākslas terapeits, sporta instruktors, sociālais darbinieks un sociālais pedagogs. Tomēr pusaudžiem “Jauniešu mājā” no programmas brīvajā laikā, kad nenotiek ārstēšanās terapijas, trūkst nodarbju brīvā laika pavadīšanai, jo slimnīcas finansējums neparedz atsevišķus līdzekļus šādām aktivitātēm.

Pēc Centrālās Statistikas pārvaldes (CSP) datiem divu gadu laikā bērnu un pusaudžu skaits, kuriem konstatēti psihiski un uzvedības traucējumi psihoaktīvo vielu lietošanas dēļ ir palielinājies. Ja 2014.gadā ārstēto bērnu un pusaudžu skaits kopā bija 425, no tiem 206 personas pirmo reizi, tad  2015. gadā ārstēti 362, no tiem 147 pirmo reizi. Savukārt 2016. gadā ārstēti 412 bērni un jaunieši, no kuriem 275 pirmo reizi.

Ģintermuižas 5.nodaļas pusaudžu narkoloģiskās motivācijas programmas direktore Gunita Januma informē, ka atkarību izraisošo vielu lietošana pusaudžu vidū joprojām ir aktuāla, un pacientu skaitam ir tendence palielināties, vērojams arī sezonāls raksturs, kad rudenī, sākoties mācībām, vērojams lielāks pacietu pieplūdums. Pusaudžu narkoloģiskā motivācijas programma darbojas kopš 2014. gada.

Lai veicinātu pusaudžu interesi par aktīvu dzīvesveidu un viņu atveseļošanos, iniciatīvas grupa aicina ziedot: galda spēles, sporta inventāru, kancelejas preces, grāmatas un citas lietas, ar ko pusaudži varētu pavadīt brīvo laiku.

Visas akcijām paredzētās mantas līdz 20. novembrim lūgums nogādāt:

• Rīga (Linda – 28211218)
    • Gustava Zemgala gatve 62, Rīga
    • BA Turība, Graudu iela 68, Rīga, centrālajā korpusā
  • Jūrmala, Babīte (Laura – 26134954)
    • Jūrmalas tūrisma informācijas centrā, Lienes iela 5, Jūrmala
    • Daudzfunkcionālajā sociālo pakalpojumu centrā, Centra iela 3, Piņķi, Babītes pagasts
  • Jelgava, Ozolnieki (Ilze – 27234151)
    • VSIA „Slimnīca „Ģintermuiža”, 5.nodaļa, Filozofu iela 69, Jelgava
    • Jelgavas novada domē, Pasta iela 37, Jelgavā, 1.stāvā

Vairāk par pusaudžu narkoloģiskās Motivācijas programmu: www.gintermuiza.lv/narkologiska-rehabilitacija/pusaudzu-narkologiska-motivacijas-programma/

Informācija par akciju: Laura mob. 26134954 (laura.strazdina@hotmail.com), Ilze  mob. 27234151 (ilze.caune6@gmail.com), Linda mob. 28211218  (linda.cipena@gmail.com)