Sestdiena, 18. Novembris, 2017
Doloresa, Aleksandrs

Zemgalē publiskai apspriešanai nodod deinstitucionalizācijas plāna 1.redakciju

25.10.2017

Zemgales plānošanas reģiona Attīstības padome ar 17.10.2017. lēmumu Nr. 4/29 apstiprina, un nodod publiskai apspriešanai Zemgales plānošanas reģiona deinstitucionalizācijas plāna 2017.-2020. gadam 1.redakciju.

Visas iesaistītās puses - nevalstiskās organizācijas, pakalpojumu sniedzēji, pašvaldības, institūcijas un ikviens iedzīvotājs tiek aicināti iepazīties ar dokumentu un sniegt savus priekšlikumus.

Publiskās apspriešanas laikā no 2017. gada 18. oktobra līdz 21. novembrim ar deinstitucionalizācijas plāna pirmās redakcijas materiāliem var iepazīties Zemgales plānošanas reģiona oficiālajā mājaslapā www.zemgale.lv sadaļā Attīstība/Sabiedrības līdzdalība, projekta “Atver sirdi Zemgalē!” interneta vietnē www.atversirdi.lv, kā arī klātienē ierodoties Zemgales plānošanas reģiona birojā Katoļu ielā 2b, Jelgava, 2.stāvā, 214a kabinetā, tālrunis uzziņai 63021250.

Savukārt ieteikumus un priekšlikumus iespējams iesniegt līdz 2017. gada 21. novembrim aizpildot Priekšlikumu anketu, un nosūtot to uz e-pasta adresi dace.strautkalne@zpr.gov.lv vai nosūtot pa pastu Zemgales plānošanas reģionam, Katoļu iela 2b, Jelgava, LV-3001. Vienkāršotam priekšlikumu iesniegšanas veidam aicinām aizpildīt elektronisko līdzdalības anketu tiešsaistē http://ejuz.lv/idzdaliba.

Informējam, ka sabiedriskās apspriedes sanāksmes, kurā visi laipni aicināti piedalīties, notiks laikā no 2017. gada 1. līdz 15. novembrim reģiona attīstības centros (Dobelē, Jelgavā, Bauskā, Aizkrauklē, Jēkabpilī). Precizēta informācija par sanāksmēm tiks publicēta vietnēs www.atversirdi.lv un www.zemgale.lv sadaļā Attīstība/Sabiedrības līdzdalība.

Deinstitucionalizācijas plānā, balstoties uz reālu personu izvērtējuma, ir apzinātas vajadzības un definētas darbības, sabiedrībā balstītu pakalpojumu izveidei Zemgales pašvaldībās. Plāns piedāvās risinājumus:

1. patstāvīgas un no institūcijām neatkarīgas dzīves iespēju nodrošināšanai personām ar garīga rakstura traucējumiem;
  2. ģimeniskas vides nodrošināšanai ārpusģimenes aprūpē dzīvojošiem bērniem;
  3. sociālai iekļaušanai bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, piedāvājot sociālo rehabilitāciju, aprūpes pakalpojumus bērniem un atbalstu ģimenēm.

Ilva Kalnāja, projekta “Atver sirdi Zemgalē!” komunikāciju speciāliste