Pirmdiena, 17. Maijs, 2021
Umberts, Herberts, Dailis

Starp Latvijas skaistākajām lauku saimniecībām arī z/s “Blūdži”

25.10.2017

Jau septīto gadu noslēdzies par tradīciju kļuvušais "Skaistākās lauku saimniecības" konkurss, kurā galveno nomināciju – "Skaistākā lauku saimniecība 2017" – saņēma Grasbergu ģimene no Zilūžu saimniecības Kocēnu novadā. Svinīgā pieņemšanā pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa un Ivetas Vējones kundzes balvas un atzinības šogad saņēmušas kopumā 10 saimniecības no Jelgavas, Kocēnu, Kuldīgas, Ķekavas, Naukšēnu, Rucavas, Skrīveru, Smiltenes un Vecpiebalgas novadiem.

Starp desmit skaistākajām Latvijas saimniecībām šogad ierindojusies arī zemnieku saimniecība no Sesavas – “Blūdži”. Mālkanu ģimenes lolotajās lauku mājās saimnieko visa ģimene – saimniece Ināra un viņas bērni. Viesošanās "Blūdžos" sniedz iespēju izbaudīt īstenu Zemgales līdzenuma lauku ainavu, izjust latviešu viensētas burvību un iepazīties ar ražošanas procesu. Saimnieki jau vairākus gadus pievērsušies mājražošanai, gatavojot dažādu veidu sierus, jogurtus, kā arī audzē augļus un dārzeņus, ko konservē un tirgo.

Konkursa finālā iekļuva arī Aivara un Ilonas Radziņu saimniecība "Upmaļi" Vecpiebalgas novadā, "Ķoņu dzirnavas", kurās saimnieko Ilgonis un Mirdza Čākuri, Naukšēnu novadā, Ivara un Līvijas Ādamsonu saimniecība "Rožkalni" Smiltenes novadā, Andra un Sandras Lipartu saimniecība "Žvaģini" Rucavas novadā, Jāņa Rancāna saimniecība "Madaras" Skrīveru novadā un Raimonda un Līgas Brodužu saimniecība "Mežauļi" Ķekavas novadā.

Lai izteiktu pateicību un suminātu saimniecības, valsts prezidents saimniekus bija ielūdzis uz svinīgu pieņemšanu, kurā ciemiņiem izteica atzinīgus vārdus: "Cik prasmīgi mēs spēsim izmantot Latvijas lauku dotās iespējas, tik veiksmīgi attīstīsies Latvija. Prieks par saimniekiem, kuri sakārto ne tikai savas lauku sētas, bet ar savu pienesumu rūpējas arī par visu valsti. Īpaši gribu pateikties tām saimniecībām, kurās redzam dzīvojam un strādājam dažādas paaudzes. Tā mēs ieaudzinām savos bērnos mīlestību uz darbu, mīlestību uz Latviju," konkursa "Skaistākā lauku saimniecība" patrons Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Konkursu jau septīto gadu organizē piena pārstrādes uzņēmums Latvijā "Food Union" un žurnāls "Ievas Māja". Konkursā varēja piedalīties ikviens Latvijas zemnieku saimniecības īpašnieks, pārvaldnieks vai cita pilnvarota persona, kura veic lauksaimniecisko darbību un kura ir izveidojusi skaistu un sakoptu lauku sētu. Konkursā tika vērtēts gan saimniecības tēls, sākot no ceļa rādītāja un izpļauta grāvja līdz pagalmā lepni paceltam karogam, gan tas, kā saimniekošana sadzīvo ar koptu dārzu.

Foto: Armands Pauls