Pirmdiena, 17. Maijs, 2021
Umberts, Herberts, Dailis

Jelgavas novada skolas iesaistījušās Latvijas valsts simtgades programmas iniciatīvā „Latvijas skolas soma”

07.11.2017

Iniciatīva „Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas skolēnu. Līdz ar 2018.gada septembri, tā sniegs iespēju ikvienam mūsu valsts skolēnam klātienē izzināt un pieredzēt mācību programmā ietvertās Latvijas dabas un kultūras vērtības, kā arī iepazīt zinātniskos sniegumus un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

Jelgavas novada izglītības iestādes ir iesaistījušās Latvijas valsts simtgades programmas iniciatīvas „Latvijas skolas soma” pilotprojekta īstenošanā šī  gada novembrī  un  decembrī.

6.novembrī Kalnciema pagasta vidusskolas un Līvbērzes pamatskolas skolēni, izmantojot projekta piešķirto finansējumu, apmeklēja Latviešu Pagaidu nacionālās padomes simtgadei veltīto muzikālo izrādi „Valka. Latvija. Brīvība” kultūras namā „Ziemeļblāzma”. Izrāde ir emocionāls un izzinošs vēstījums, kurā caur divu cilvēku likteņu un mīlas stāstu aktieri izstāstīs Latvijas dibināšanas stāstu  -  kā  , pateicoties drosmīgiem un tālredzīgiem  Latvijas cilvēkiem, mērķtiecīgā darbā vairāku gadu garumā ieguvām savu neatkarīgu un demokrātisku valsti.

Novembris – Latvijas patriotu mēnesis. Ceļā uz Latvijas simtgadi, esam ieguvuši vēl vienu iespēju  veicināt pilsoniskumu, valstiskās piederības apziņu un nacionālo identitāti kā vērtību.