+A A
Trešdiena, 27. Janvāris, 2021
Ildze, Ilze, Izolde

Deviņas izrādes rudens vakariem

08.11.2017

Novembrī un decembrī Jelgavas novadā notiks ikgadējā amatierteātru skate, kurā savu jaunāko veikumu skatītājiem un žūrijai rādīs deviņi mūsu novada teātri. Šonedēļ plānota izrādēm piesātinātākā nedēļa, kad uz izrādēm aicina Līvbērzes, Bērvircavas, Lielplatones un Vilces amatierteātru kolektīvi.

Jelgavas novada pašvaldības Kultūras pārvaldes kultūras darba organizatore Nelda Ķikute stāsta, ka šoreiz Jelgavas novada teātra skatē piedalīsies deviņi vietējie amatierteātri, kuri cīnīsies par iespēju Jelgavas novada vārdu aizstāvēt Zemgales reģiona teātru skatē, kas notiks nākamā gada pavasarī.

Ņemot vērā novada teātru režisoru ieteikumus, tāpat kā pagājušajā gadā, arī šoreiz teātriem būs iespēja spēlēt izrādes savās mājās. Pirmā skates izrāde notiks jau 10. novembrī Vircavas tautas namā, bet izrādēm piesātinātākā būs nedēļa no 22. līdz 25. novembrim, kad skatītājus gaidīs Līvbērzes, Lielplatones, Bērvircavas, Vilces, Elejas un Jaunsvirlaukas aktieri, bet Zaļenieku un Kalnciema amatierteātri savu jaunāko veikumu būs gatavi parādīt decembrī.

Izrādes vērtēs kompetenta žūrija – Tērvetes amatierteātra «Trīne» režisore Dzintra Zimaiša, Jelgavas novada amatierteātru virsvadītājs režisors Valdis Lūriņš un jaunā režisore Antra Leite­Straume. Ieeja uz visām izrādēm ir bez maksas.

Jāpiebilst, ka nākamgad Latvijas simtgades Dziesmu un deju svētkos tiks godināts Ādolfs Alunāns, kuram 2018. gadā apritētu 170 gadi. Latvijas amatierteātri šobrīd ir aicināti iestudēt viņa darbus, lai varētu piedalīties teātra svētkos Vērmanes dārzā Dziesmu un deju svētku laikā.

Iestudēto darbu atlase notiks reģionālajās skatēs februārī un martā – tad arī žūrija noteiks labākos teātru iestudējumus, kuri piedalīsies Dziesmu un deju svētkos.

Izrāžu grafiks
 
10.novembris
pl.19:00 Vircavas tautas nams Vircavas amatierteātra izrāde: R.Blaumanis «Pazudušais dēls», režisore S.Sustrupe
22.novembris
pl.19:30 Līvbērzes kultūras nams Līvbērzes amatierteātra izrāde: D.Butrima «Kaislīgie rododendri», režisore D.Granāte
23.novembris
pl.19:00 Lielplatones tautas nams Lielplatones amatierteātra izrāde: A.Eglītis «Spēle ar brāļiem», režisore V.Zelmene
24.novembris
pl.18:30

Bērvircavas tautas nams

Bērvircavas amatierteātra izrāde: A.Čehovs un Bērvircavas amatierteātra aktieri «Par lāčiem un krokodiliem», režisore A.Treija
pl.20:00 Vilces tautas nams Vilces amatierteātra izrāde: M.Svīre «Slazdu krogs un divi nami Rīgā», režisore R.Deksne
25.novembris
pl.12:00 Bērvircavas tautas nams Elejas amatierteātra izrāde: V.Pumpure «Kuce», režisore A.Švītiņa
pl.14:00 Bērvircavas tautas nams Jaunsvirlaukas amatierteātra izrāde: A.Niedzviedzis «Trīsarpus atraitnes», režisore I.Segliņa
15. decembris
pl.19:00 Kalnciema kultūras nams Kalnciema amatierteātra izrāde: D.Dalgā «Grāmatu tārps», režisore D.Dalgā
Decembris (datums un laiks tiks precizēts)
  Zaļenieku kultūras nams Zaļenieku amatierteātra izrāde: A.Eglītis «Kazanovas mētelis», režisore L.Ņefedova