Otrdiena, 13. Aprīlis, 2021
Egils, Egīls, Nauris

Uzņēmēji aicināti uz biznesa iespēju un iedvesmas dienu

15.11.2017

Atbalstot mazo uzņēmējdarbību un stiprinot uzņēmēju profesionālās kompetences, Jelgavas novada pašvaldība šogad jau otro gadu gan esošos, gan topošos uzņēmējus aicina uz radošu semināru "Biznesa iespēju un iedvesmas diena”.  Pasākums notiks 23. novembrī Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā, kura laikā interesenti varēs izzināt jaunākās biznesa iespējas, iepazīties ar uzņēmēju iedvesmas stāstiem un gūt ieteikumus par mārketinga rīku efektīvu  izmantošanu biznesa attīstībai.

Lai gan pēc formas līdzīgs semināram, gaidāmais pasākums tomēr veidots tā, lai ikviens uzņēmējs - gan esošais, gan topošais – varētu smelties padomus, uzklausīt no mentoru puses paustos ieteikumus, iedvesmu stāstus, dalīšanos pieredzē un vienlaikus  - protams, iegūt padomdevējus un konsultantus, kas var noderēt kādā biznesa vadīšanas strupceļa brīdī.

Pasākumu Jelgavas novada pašvaldība organizēs otro gadu. Idejiski tas attīstījies, lai sekmētu novadā uzņēmējdarbības vides attīstību, veicinātu darba vietu radīšanu, jaunu preču un pakalpojumu veidošanu.

“Latvijā mazais bizness veido pamatu tautsaimniecības struktūrā un nodarbinātībā. Mazais bizness turpina augt un rada arvien jaunus produktus. Tendence rāda, ka arī Jelgavas novadā uzņēmumi aktīvi iesaistās uz rezultātiem vērstās darbībās. Tas pašvaldību pirms trīs gadiem iedvesmoja izveidot jaunu konkursu, kas jaunajiem uzņēmējiem dod iespēju pieteikties uz pašvaldības starta kapitāla saņemšanu sava biznesa idejas attīstībai. Attīstot konkursu, attīstījās arī konkursa mērķis, proti, ja sākotnēji uzņēmējiem palīdzējām finansiāli, tad no šī gada sadarbojoties ar Jelgavas biznesa inkubatoru, sniedzam uzņēmējiem arī iespēju iestāties inkubatorā un saņemt dažādas bezmaksas nodarbības, kas sniedz nepieciešamās zināšanas biznesa veiksmīgai attīstībai. Biznesa iespēju un iedvesmas diena veidota ar pievienoto vērtību ikvienam dalībniekam, kas vēlas vienkopus saprast, kā labāk izmantot piedāvātos finanšu instrumentus no fondu un atbalsta programmu puses un kā veiksmīgāk uzrunāt sabiedrību uzņēmuma atpazīstamības veicināšanai”, stāsta Jelgavas novada pašvaldības uzņēmējdarbības atbalsta projektu vadītāja Sanda Lakutijevska.

Pasākumā ar atbalsta un iespēju stāstiem piedalīsies mārketinga eksperta ar vairāk kā 15 gadu pieredzi – Līga Buša-Lehtonena no SIA “Marketing Angels”. Līga Švānberga no Lauku partnerības “Lielupe”, Jelgavas biznesa inkubatora pārstāve Agnese Oļševska, biznesa un AS Attīstības finanšu institūcijas Altum pārstāve Mārīte Lazdiņa.

Ar saviem padomiem un pieredzi dalīsies arī vairāki uzņēmēji. Piemēram, SIA “RocketGrip”  uzņēmuma veidotāji – Aksels Zingulis un Reinis Ņikuļcevs, kuri savu uzņēmējdarbību uzsāka, mācoties Jelgavas Valsts Ģimnāzijas, 12. klasē, kad nolēma iesaistīties skolēnu mācību uzņēmumu programmā.

Pieredzē dalīsies arī SIA “Milzu” īpašnieks, Enno Ence, kurš sadarbībā ar LLU Tehnoloģiju un pārneses nodaļu ir radījis “Milzu!” pārslas. Uzņēmums 2014. gada septembrī sāka ražot veselīgas, no dabiskām izejvielām, šķiedrvielām bagātas pilngraudu pārslas. Klātesošos par savu pieredzes stāstu, kā atjaunojis un attīstījis Jelgavas novada Vilces pagastā  muižu, kura šobrīd ir pieejama apmeklētājiem kā viesnīca – lauku rezidence Berķenes muiža, dalīsies arī  Aldis Melgalvis.

Pasākuma ietvaros Jelgavas novada pašvaldība pasniegs balvas arī tiem pieciem jaunajiem uzņēmējiem, kas konkursa "Esi uzņēmējs Jelgavas novadā" ietvaros tikuši pie pašvaldības starta kapitāla biznesa attīstīšanai. Kā zināms, 2. novembrī pašvaldība izvērtēja šī gada iesniegtās biznesa idejas. Finansiālu atbalstu saņēma Inese Saulāja, kas aizsākusi īpašas receptūras tomātu mērces ražošanu no dabīgām un ekoloģiski audzētām izejvielām; Solveiga Arnīte, kas uzsākusi darbu pie fiziskās un garīgās labsajūtas centra izveides Jaunsvirlaukas pagastā,  Daiga Bitēna, kas plāno Elejā veidot “Gaismas dārzu” jeb gaismu virtenēm un izgaismotiem objektiem dizainiski dekorētu vietu brīvā dabā. Finanšu atbalstu ieguva arī Madara Buškevica par ideju novadā attīstīt pasākuma dizaina aģentūru “Ota” un Ruta Briede  par ideju no dabīgiem augiem veidot dekorus dažādiem svētkiem. 

PASĀKUMA PROGRAMMA

Pieteikšanās semināram ir līdz 21. novembrim, aizpildot anketu - http://ej.uz/1muu

"Biznesa iespēju un iedvesmas diena" notiks 23.novembrī Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā Jelgavā, Akadēmijas ielā 10, plkst. 10:00 – 15:00.