Ceturtdiena, 14. Novembris, 2019
Fricis, Vikentijs

Varēs izzināt audžuģimenes statusa atbildību un iespējas

06.12.2017
  • Ja tu kaut reizi esi aizdomājies, ka kaut kad dzīvē varētu/gribētu kļūt par audžuvecāku;
  • ja tu sevi esi kaut reizi pieķēris pie domas, ka varbūt varētu savā dzīvē ļaut ienākt bērnam, kam trūcis ģimeniskas vides,
  • ja tev patiesi interesē, ko nozīmē būt audžuvecākam,  ar ko ikdienā jāsaskaras un jārēķinās,

tad esi laipni aicināts 20. decembrī plkst. 17.00  uz Jelgavas novada pašvaldības organizētu informatīvu pasākumu “Atver sirdi bērnam”.

Uz tikšanos aicināts ikviens interesents – ģimene, pāris vai individuāla persona, kas jebkad aizdomājusies – vai uz mani varētu attiekties – kļūšana par audžuvecāku un audžuģimeni? Pasākumā dalībniekiem būs iespēja no dažādiem institūciju speciālistiem iegūt informāciju par ārpusģimenes aprūpes jautājumiem, kā arī uzdot jautājumus audžuģimenēm, kuras jau uzņēmušās rūpes par bērnu.

“Cilvēka dabā ir palīdzēt, mēs ziedojam, kad redzam, dzirdam līdzcilvēku bēdas un neveiksmes, mēs uzklausām radinieku, draugu, paziņu un kolēģu bēdas, un cenšamies viņus atbalstīt. Bet uzdodiet sev jautājumu – vai esat gatavi savu sirdi atvērt bērnam, kas palicis bez vecāku rūpēm un mīlestības, vai esat gatavi viņam sniegt savu mīlestību? Nav noslēpums, ka dažreiz cilvēki īpaši neuzticas institūcijām – darbinieku teiktajam. Nereti cilvēkus biedē šaubas, neziņa, neskaidrības, ko īsti audžuģimenes statuss nes sev līdzi. Bet, ja Jūs esat sajutuši sevī šo cilvēcības misiju, esat apsvēruši šādu soli, atkal un atkal aizdomājaties par iespēju rūpēties par bērnu, tad aicinu apmeklēt šo pasākumu. Cilvēkam nav uzreiz jāizlemj, šī tikšanās sniegs iespēju uzzināt vairāk, ko nozīmē būt audžuģimenei, kādus pienākumus un atbildību tā uzliek”, stāsta Olga Rudaka, Jelgavas novada Bāriņtiesas vadītāja

Pasākumu vadīs Sociālo pakalpojumu aģentūras speciālisti. Sociālo pakalpojumu aģentūras valdes priekšsēdētāja Dace Blaževica un ģimenes atbalsta centra vadītāja Margita Kalniņa-Laksa stāstīs  par dažādām ārpusģimenes aprūpes formām, tai skaitā par audžuģimeņu kustību. Uz pasākumu aicinātas arī audžuģimenes, kuras dalīsies savā pieredzē – ar ko jārēķinās, kļūstot par audžuģimeni un uzņemot savā ģimenē bērnu. Aicināta arī biedrības “Spārni” pārstāve Ruta Vertele, kura iepazīstinās klātesošos ar atbalsta sistēmu audžuģimenēm Jelgavas novadā. Savukārt Jelgavas novada Labklājības pārvaldes un bāriņtiesas speciālisti atbildēs uz jautājumiem par to, kā kļūt par audžuģimeni, kā arī līdztekus pastāstīs tieši par Jelgavas novada pašvaldības atbalstu audžuģimenēm.

Jelgavas novadā bāriņtiesai pēdējos gados ir izdevies (var būt – paveicies?) strādāt ar zināmu un noturīgu audžuģimeņu un aizbildņu skaitu. Audžuģimenes novadā ir 16, kopumā tās rūpējas par 34 bērniem. Jānorāda, ka šajās ģimenēs aug ne tikai Jelgavas novada bērni, audžuģimenes aprūpē paņēmušas arī citu pašvaldību bērnus. Savukārt aizbildņu skaits ir 54, kuru gādībā nodoti 74 bērni. Vēloties paplašināt audžuģimeņu skaitu novadā, pašvaldība kopš septembra palielinājusi arī audžuvecākiem pabalsta izmaksas. Audžuģimenes par katru bērnu vecumā no dzimšanas līdz septiņu gadu vecumam ik mēnesi saņem 190 EUR, bet par bērnu vecumā no 7-18 gadiem - 228 EUR. Pirms tam pašvaldības pabalsts audžuģimenei par bērna uzturēšanu neatkarīgi no viņa vecuma bija 143 EUR.

Pasākums notiks 20. decembrī plkst. 17.00 Jelgavas novada pašvaldības 1. stāva zālē Pasta ielā 37, Jelgavā.