Trešdiena, 8. Decembris, 2021
Gunārs, Vladimirs, Gunis

Novada Mūzikas un mākslas skola izsludina pieteikšanos starptautiskam vizuālās mākslas konkursam

11.12.2017

Atzīmējot šogad latviešu mākslinieka un gleznotāja  - Ģederta Eliasa - 130 gadu jubileju, Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skola uzsākusi jaunu tradīciju, rīkot ik gadu par godu māksliniekam vizuālās mākslas konkursu. Konkursa tēma ik reiz tiks saistīta ar Ģ. Eliasa daudzpusīgajiem mākslas stiliem un žanriem.

“Katrai paaudzei ir savi uzdevumi. Kultūras jomā – apzināt, izpētīt un saglabāt priekšteču gara pērles. Bez vēstures nav nākotnes, tāpēc ir svarīgi zināt un godāt savas nācijas personības. Viens no tādiem Latvijas 20.gadsimta kultūrā bija Ģederts Eliass - spožs gleznotājs, mākslas vēstures pētnieks, spēcīga personība, kura mākslas mantojums apliecina piederību pie augstākajām Eiropas kultūras kvalitātēm. Lepojamies, ka šī izcilā personība ir mūsu novadnieks, dzimis un audzis Jelgavas novada Platones pagasta Zīlēnu mājās. Mākslinieka jubilejas gadā izlēmām skolēniem dot iespēju izpausties un veidot savu redzējumu par lauku ainavas daudzveidību, bagātību un skaistumu, tādējādi radot viņos interesi par dzimtās vietas vienreizīgumu un nacionālo identitāti”, stāsta Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skolas direktore Dace Laure.

Ar konkursa palīdzību iecerēts sekmēt audzēkņu radošās domāšanas attīstību un pilnveidot praktiskā darba iemaņas gleznošanā, grafikā, datorgrafikā un fotogrāfijā. Ar konkursa nolikumu iepazīstināti tiek ne tikai novada audzēkņi, bet arī mūzikas un mākslas skolas sadarbības partneri no Rumānijas, Moldovas, Lietuvas, Polijas un Baltkrievijas.  Katru gadu konkursa tēma tiks mainīta, šogad mākslas izglītības iestāžu un interešu izglītības programmas audzēkņi konkursam var iesūtīt darbus, kuros atspoguļotas lauku ainavas

“Konkursa tēma - lauku ainava – tik skatam ierasta, mūžīgi tepat bijusi. Bet vai tiešām to pazīstam? Kas atveido dabas tēlu? Krāsas, ritmi, forma, ikdienišķas sadzīviskas ainas, gadalaiki, un mazas smalkas nianses. Ieraugi un iepazīsti tuvējo lauku ainavu ar mākslinieka acīm!”, piebilst D. Laure.

Iesniegšanas termiņš noteikts līdz 2018. gada 10. martam. Konkursa laureātu apbalvošana notiks Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā, 26. aprīlī, plkst. 14.00.

Konkursa nolikums

Regulations of the competition