Ceturtdiena, 17. Jūnijs, 2021
Artis, Artūrs

Valsts prezidents tiekas ar Latvijas Speciālās Olimpiādes sportistiem – tostarp no Jelgavas novada

13.12.2017

Otrdien, 2017. gada 12. decembrī Valsts prezidents Raimonds Vējonis Rīgas pilī tikās ar Latvijas Speciālās Olimpiādes sportistiem SO Pasaules ziemas spēļu un Gēteborgas kausa dalībniekiem, sporta skolotājiem un skolu direktoriem, kuri ir organizējuši SO starptautiskās sacensības. 

Pieņemšanā pie Latvijas Valsts prezidenta bija uzaicināti arī  Lielplatones internātpamatskolas sportisti Vera Mahina un Edgars Grigorjevs, kā arī sporta skolotāja Guna Adamoviča, kuri piedalījās SO Pasaules ziemas spēlēs Austrijā 2017.gada martā, par piemiņu saņemot Valsts prezidenta pasniegto balvu.  

Tāpat balvas no Valsts prezidenta saņēma trīs skolu direktori, kuri   atbalstījuši un organizējuši SO starptautiskās sacensības Latvijā. Starp šiem direktoriem bija arī Lielplatones internātpamatskolas direktors Andris Urbāns.

Valsts prezidents savā uzrunā pateicās sportistiem par sasniegumiem, startējot zem Latvijas valsts karoga lielākās vai mazākās Speciālās Olimpiādes sporta sacensībās gan Latvijā, gan ārpus mūsu valsts robežām. “Ar Latvijas Speciālās Olimpiādes sportistu lielisko sniegumu var lepoties visa Latvija. Jūs esat paraugs, cik daudz var sasniegt ar stipru gribu un mērķtiecīgu darbu. Panākumi šāda mēroga sacensībām iedvesmo un vieno Latvijas cilvēkus neatkarīgi no tautības, izglītības vai veselības stāvokļa,” tikšanās laikā uzsvēra Valsts prezidents. Sportistiem novēlēja neapstāties pie sasniegtā, izvirzītos mērķus īstenot dzīvē, gatavojoties Speciālās Olimpiādes Pasaules vasaras spēlēm Apvienotajos Arābu Emirātos, kas notiks 2019.gadā.

Pirms svinīgās pieņemšanas delegācijai bija iespēja apskatīt prezidenta pili gida pavadībā. Gide  izsmeļoši izstāstīja par katru telpu un  iepazīstināja ar dažiem vēstures faktiem.
No Speciālās Olimpiādes atbildes uzrunu teica LSO Nacionālais direktors A.Lasis. Uzsvars tika likts uz Speciālās Olimpiādes 50. gadadienu, kura sakrīt ar Latvijas Valsts simtgadi-2018.gadā. 

Valsts prezidents tiekas ar Latvijas Speciālās Olimpiādes sportistiem – tostarp no Jelgavas novada