Pirmdiena, 11. Novembris, 2019
Rainers, Nellija, Ojārs

Jelgavas novadā sveikti 128 jaundzimušie

02.01.2018

Jaunā gada pirmā nedēļa Jelgavas novadā iezīmējusies svinīgā gaisotnē – šajā laikā noritēja jau par tradīciju kļuvusī Jelgavas novada jaundzimušo sveikšana. Vecākiem, kas mazuļus pasaulē laiduši laikā no jūnija līdz decembrim, pašvaldība pasniedza piedzimšanas velti – sudraba monētu. Kopumā Jelgavas novada pašvaldības vadība simbolisko dāvanu pasniedza 128 mazuļiem.

Dāvājot sudraba monētu ar bērna pēdiņu nospiedumu un vēlot nest Jelgavas novada vārdu pasaulē, novada pašvaldība janvāra sākumā sveica bērniņus, kas pasaulē nākuši pēdējā pusgada laikā.

2017. gada otrajā pusgadā visvairāk jaundzimušo ir Glūdas pagastam, kur ģimenēs sagaidīti 18 mazuļi, Līvbērzes pagastā piedzimuši 15 bērni, Jaunsvirlaukas pagastā 14, Kalnciema pagastā 11, Svētes pagastā 11, Elejas pagastā un Platones pagastā katrā pa 10, Vilces pagastā 9, Zaļenieku pagastā un Sesavas pagastā katrā pa 8, Valgundes pagastā un Vircavas pagastā katrā pa 6 bērniņiem, Lielplatones pagastā 2.

Jelgavas novada dzimtsarakstu nodaļā 2017.gadā  reģistrēti 194 dzimšanas reģistri, no tiem 90 reģistrēti ar paternitātes atzīšanu.

Pirmais bērniņš sagaidīts 46 ģimenēs, otrais 83 ģimenēs, trešais 44 ģimenēs, ceturtais 12 ģimenēs, piektais 3 ģimenēs, sestais  4 ģimenēs un astotais  2 ģimenēs.

Reģistrētas 106 laulības t.sk.19 baznīcā un reģistrēti 300 miršanas fakti. Šķirto laulību skaits 18.

Populārākie bērnu vārdi Jelgavas novada nodaļā zēniem- MARKUSS, RENĀRS,ARTJOMS, OLIVERS; meitenēm-ALISE, ELIZABETE, ELZA, LUĪZE, EMĪLIJA. Savukārt divi vārdiņi doti 16 bērniņiem.

Jelgavas novada pašvaldībā pagājušā gadā deklarēti 214 jaundzimušie – 111 meitenes un 103 zēni, kas saņēmuši pašvaldības dāvinājumu sudraba monētiņu.

Jelgavas novadā sveic jaundzimušos