Pirmdiena, 18. Novembris, 2019
Doloresa, Aleksandrs

Novadniekam būvkonstruktoram Valentīnam Cinim 90

04.01.2018

Valentīns Cinis dzimis Kurmenē 1927. gada 31. decembrī, šobrīd dzīvo Glūdas pagastā un joprojām turpina aktīvas darba gaitas, projektējot būves. Gada nogalē mūsu novadnieks nosvinējis ievērojamu jubileju – 90 gadus.

Valentīns uzsācis studijas Latvijas Universitātē, lai kļūtu par būvinženieri, bet mācības nepabeidza. Absolvējis Saratovas būvniecības institūtu divās specialitātēs: tiltu un tuneļu projektēšanā un būvniecībā, un ražošanas un civilo būvju projektēšanā. Neskatoties uz cienījamo vecumu, vēl 2016. gadā Valentīns Cinis nokārtoja eksāmenu, lai atjaunotu būvsertifikātu.

Kā stāsta Jelgavas novada pašvaldības būvvaldes vadītājs Andris Ziemelis, viņš ar Valentīna kungu esot pazīstams jau no 90to gadu vidus, kad, izveidojoties būvvaldēm, tika arī saņemti pirmie Valentīna būvprojekti. A.Ziemelis rēķina, ka šo gadu laikā tikai Jelgavas apkārtnes teritorijā vien varētu būt vairāki simti Valentīna Ciņa konstruētu projektu – sākot no dārza mājiņām privātīpašumos līdz pat tik lieliem projektiem kā kūdras purvu ražošanas un pārstrādes cehi. A.Ziemelis raksturo Valentīnu kā vienmēr pozitīvu un atvērtu cilvēku, kas ir interesants sarunu biedrs un nekad neatteiks arī padomu kā speciālists.