Trešdiena, 17. Janvāris, 2018
Tenis, Dravis

Aicina būt uzmanīgiem uz ledus

11.01.2018

Jelgavas novada pašvaldības Darba drošības, ugunsdrošības un civilās aizsardzības nodaļas vadītāja Inita Babrāne aicina: "Būsim vērīgi uz ledus!"

Ir sagaidīts laiks, kad vairs nelīst, pazeminās gaisa temperatūra un ūdenstilpnes lēnām pārvelkas ar ledu. Katru gadu šajā laikā aktuāls kļūst jautājums par taisnāko ceļu uz mājām pāri dīķim vai upei, par slidot un makšķerēt (bļitkot) mīlētājiem un centieniem viņus glābt, ja ledus ir ielūzis. Pēdējās ziemās sals ir nepastāvīgs, līdz ar to uz atklātajiem ūdeņiem – ezeriem, upēm un dīķiem - esošā ledus sega var būt mainīga un vietām pat negaidīti nedroša. Ledus stiprību ietekmē ne vien sals (gaisa temperatūra), bet arī  zem ledus neredzamās ūdens straumes un avoti.

Esiet vērīgi:
  • ja pamanāt, ka pa ledus segu pārvietojas bērni, veci ļaudis vai iereibuši cilvēki;
  • pret savu drošību un veselību! Ja izlemjat iet pāri pa ledus segu, var gadīties, ka nav tuvumā neviena, kas pamanīs, ja ielūzīsiet ledū;
  • runājiet mājās - stāstiet saviem bērniem, rādiet video par to, kādas var būt sekas ielūšanai ledū.
Inita Babrāne atgādina- katrs ielūšanas gadījums ledū ir saistīts ne vien ar risku veselībai vai pat dzīvībai, bet arī ar ievērojamu resursu patēriņu, ja jāiesaista glābēji ar speciālo aprīkojumu un tehniku. Tas nozīmē, ka bez fiziskiem un emocionāliem pārdzīvojumiem, būs arī finansiāli sarežģījumi.

Inita Babrāne
Jelgavas novada pašvaldības
Darba aizsardzības, ugunsdrošības un civilās aizsardzības nodaļas vadītāja