Trešdiena, 13. Novembris, 2019
Jevgēņija, Jevgēņijs, Eižens

Informācija iedzīvotājiem: LĢIA darbinieki veiks lauku apsekošanas darbus Jelgavas novada teritorijā

15.01.2018

Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra (LĢIA) veic topogrāfiskās kartes mērogā 1:10 000 sagatavošanu Jelgavas novada teritorijā. Lai precizētu informāciju kartes sagatavošanas procesā, laika posmā no 15. līdz 19.janvārim Elejas, Sesavas un Vircavas pagastu teritorijās Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra (LĢIA) darbinieki veiks teritorijas apsekošanu dabā.

Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra ir Aizsardzības ministrijas padotībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas saskaņā ar Ģeotelpiskās informācijas likumu un Ministru kabineta 2013.gada 9.jūlija noteikumos Nr.384  „Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras nolikums” noteiktajām funkcijām un uzdevumiem iegūst, sagatavo un atjaunina ģeotelpiskās informācijas pamatdatus, tai skaitā ģeotelpisko informāciju, kas ietverta topogrāfiskajos plānos un topogrāfiskajās kartēs mērogu rindas 1:250 000–1:10 000 ietvaros.

Minēto uzdevumu ietvaros Aģentūra veic topogrāfiskās kartes  mērogā 1:10 000 sagatavošanu Jelgavas novada teritorijā. Ņemot vērā iepriekšminēto, informējam, ka valsts pārvaldes uzdevumu izpildi uzsāks no 2018.gada 15.janvāra.  Aģentūrai ir nepieciešams veikt teritorijas apsekošanu Jelgavas novadā. Saskaņā ar Ģeotelpiskās informācijas likuma 9.panta pirmo daļu nekustamā īpašuma īpašnieks, tiesiskais valdītājs vai lietotājs nedrīkst ierobežot ģeodēzisko un kartogrāfisko darbu veikšanu savā īpašumā esošajā vai pārvaldāmajā teritorijā.

LĢIA darbiniekiem ir darba apliecības, kuras nepieciešamības gadījumā var uzrādīt, kā arī pārvietošanās notiek tikai ar Nacionālo bruņoto spēku automašīnām, kuras atpazīstamas pēc valsts reģistrācijas numurzīmēm, kuras sākas ar burtiem LA.

Lauka apsekošanu veic brigāde divu darbinieku sastāvā, kuri izpilda šādus  uzdevumus:

1. pārbauda kartes lapas satura pilnību un precizitāti atbilstoši noteikumiem un situācijai apvidū;
  2. uzmēra objektus (veicot piemērīšanu ar mērlenti, tālmēru vai pieejamiem individuālajiem mērīšanas instrumentiem), kas parādījušies dabā pēc aerofotografēšanas vai nav skaidri saredzami ortofotokartē;
  3. precizē situāciju apvidū atbilstoši uzdotajiem jautājumiem par neskaidrajām vietām un objektiem;
  4. nepieciešamības gadījumā veic apvidus objektu fotografēšanu.

Karšu apsekošana notiek pēc karšu lapu nomenklatūras, ne pagasta teritoriālā iedalījuma. Lauka apsekošanas darbi var skart jebkuru šajā teritorijā esošo iedzīvotāju vai uzņēmēju.

Informācija par Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūru atrodama www.lgia.gov.lv

Informāciju sagatavoja
Andra Zubko-Melne