Trešdiena, 23. Jūnijs, 2021
Līga

Līvbērzē ierīkots āra hokeja laukums – slidotava

18.01.2018

Līdz ar temperatūras pazemināšanos gan lieli, gan mazi šonedēļ Līvbērzes pagastā izmanto iespēju baudīt ziemas priekus. Vietējā pagasta pārvalde ar Jelgavas novada pašvaldības atbalstu saviem iedzīvotājiem šogad izveidojusi āra hokeja laukumu un slidotavu. Slidošanas laukums ikvienam interesentam ar savu personīgo inventāru pieejams bez maksas visu diennakti. Prieks par jauno slidotavu ir gan bērniem un jauniešiem, kā arī pieaugušajiem, kas paspējuši jau noorganizēt pirmos hokeja mačus.

Līvbērzes pagasts ir gandarīts, ka ļaudis aizgūtnēm vēlas baudīt slidošanas prieku, pavadot brīvo laiku svaigā gaisā. Jaunā slidotava pagastā atrodas starp skolu un kultūras namu. Par tās nepieciešamību vietējie iedzīvotāji pagasta pārvaldei ziņojuši jau vairāku gadu garumā. Pērn Līvbērzes pagasta pārvalde, aizstāvot ideju pašvaldības budžeta komisijā, slidotavas izveidei ieguva 5500 EUR. 

“Lai veicinātu aktīvās atpūtas iespēju dažādošanu un fizisko nodarbību pieejamību Līvbērzes pagastā iedzīvotājiem ziemā, izveidojām hokeja laukumu ar apmalēm. Laukuma izmēri ir 19x39m. Nepieciešamo materiālu iegādi un laukuma apmaļu uzstādīšanu veica pagasta tehniskie darbinieki. Manuprāt, viņiem tas izdevās lieliski. Iedzīvotāji par jauno slidotavu ir sajūsmā. Jāteic, ka sarežģītākais darbs bija slidotavu piepildīt ar ūdeni. Šogad ūdeni sūknējām no ūdens krātuves, kas atrodas blakus kultūras namam. Vēlējāmies slidotavu atklāt jau daudz ātrāk, bet siltās ziemas dēļ mums tas līdz šim neizdevās. Tikai šonedēļ, kad temperatūras stabiņš noslīdēja zem nulles, piepildītais ūdens beidzot sasala”, stāsta Līvbērzes pagasta pārvaldes vadītāja Ruta Medne.

Slidotava iedzīvotājiem ir atvērta visu diennakti. Labākai pārredzamībai un drošībai vakara stundās tiek ieslēgti speciāli uzstādītie prožektori. Šobrīd uz ledus laukuma var doties ikviens interesents, bet, sekojot līdz slidotgribētāju interesei un aktivitātei, tiek pieļauts, ka ar laiku tiks izveidots grafiks, kas noteiks īpaši atvēlētus laikus hokeja spēlēšanai.

Iedzīvotājiem jāņem vērā, ka slidotavas darbība būs atkarīga no laikapstākļiem, tāpēc kādā brīdī tā var arī nedarboties. Lai laukumu izmantotu lietderīgi un tas būtu pieejams ne tikai ziemā, bet arī siltajos gada mēnešos, pagasta pārvalde iecerējusi pēc ziemas laukumu pielāgot florbola aktivitātēm.

“Liels paldies visiem pagasta entuziastiem, kas palīdzēja laukuma izveidē un ceram, ka pagasta iedzīvotāji to novērtēs un nebojās ierīkoto laukumu, bet aktīvi un droši slidos vai spēlēs hokeju”, piebilst R. Medne.