Piektdiena, 22. Novembris, 2019
Aldis, Alfons, Aldris

Jelgavas novads startē “Balttour 2018”

02.02.2018

No 2. līdz 4. februārim Rīgā izstāžu centrā “Ķīpsala” norisinās 25. starptautiskā tūrisma izstāde – gadatirgus “Balttour 2018”. Arī Jelgavas novads, startējot kopējā Zemgales stendā, apmeklētājus iepazīstina ar šī gada jaunumiem tūrismā.

Zemgali ir jāiepazīst, jāizgaršo, jāiemīl un jāsajūt! Starptautiskajā izstādē – gadatirgū “Balttour 2018” par to var pārliecināties ikviens apmeklētājs. Ar daudzpusīgu, dažādām interesēm atbilstošu piedāvājumu izstādē pārstāvētas visas 22 reģionā ietilpstošās pašvaldības, kas tradicionāli apvienojušās sešos sadarbības puduros. Vienu no tiem veido Jelgavas pilsēta, Jelgavas novads un Ozolnieku novads, kas apmeklētājiem piedāvās gan plašu jauno tūrisma informācijas materiālu klāstu, gan vietējo produktu degustācijas un atraktīvas aktivitātes.

Apmeklējot Jelgavas novada stendu, pirmajā izstādes dienā 2. februārī, no plkst. 10.00 līdz 14.00 ir iespēja satikties ar muižu pārstāvjiem, uzzināt muižu jaunumus, kā arī fotografēties foto stūrītī ar seno tērpu aksesuāriem.

3. februārī no plkst. 12.00 līdz 14.00 stendā tiks prezentēts jauns gardēžu ekskursijas maršruts “Ieaud Zemgales garšu simtgades jostā”, kurā apvienojušies Mālkalnu ģimenes saimniecība “Blūdži” ar plašu siera šķirņu klāstu, Lolitas Duges “Piparmētru namiņš” ar daudzveidīgiem piparmētru produktiem, šitaki sēņu audzētāji zemnieku saimniecība “Trubenieki”, kuri apskatei un izziņai būs pieejami no jūnija, un vīnu darītava “Ābelītes”. Maršrutā iekļauta arī privātas suvenīru varžu kolekcijas apskate Elejas pagastā. Izstādes apmeklētāji stendā varēs mieloties ar gardu šitaki sēņu zupu un degustēt citus mājražotāju un zemnieku saimniecību īpašos un jaunos produktus. Līdzās degustācijām apmeklētāji varēs iepazīties ar velomaršrutiem un laivu braucienu piedāvājumu prezentācijām un aktivitātēm. Savukārt uz lielās skatuves 15.50 uzstāsies vidējās paaudzes deju kolektīvs “Medaga” un jauniešu deju kolektīvs “Tracis”.

Savukārt 4. februārī savus produktus - kraukšķīgās cūku pupas prezentēs SIA “Zekants”.

Kopējam Zemgales stenda noformējumam oriģinalitāti piešķirs katrai pašvaldībai īpaši izveidota krāšņa pastmarka, kas sevī ietver pašvaldības nosaukumu, ģerboni un konkrētajai teritorijai visraksturīgākā tūrisma objekta vai ainavas fotoattēlu. Uz Jelgavas novada pastmarkas attēlots Lielupes skats. Gatavojoties izstādei, katram Zemgales novadam un pilsētām ir izgatavotas arī drukātas pastkartes, ko stenda apmeklētāji bez maksas kā sveicienu varēs nosūtīt kādam īpašam cilvēkam, aicinot viņu apceļot šo vietu. Norādot precīzu saņēmēja pasta adresi, turpat stendā minēto pastkarti varēs iemest speciālā pastkastītē, bet organizatori pēc izstādes noslēguma nodrošinās tās nosūtīšanu.

Jelgavas novads izstādē "Balttour 2018"