Svētdiena, 19. Augusts, 2018
Melānija, Imanta

“Ēnu diena” Jelgavas novada pašvaldības administrācijā

13.02.2018

Šodien, 14.februārī visā Latvijā norisinās Biznesa izglītības biedrības Junior Achievement – Young Enterprise Latvija organizētā “Ēnu diena”, kurā kā "ēnu" devējs, kā ik gadu, piedalās arī Jelgavas novada pašvaldība. Šoreiz skolēni varēja pieteikties 9 dažādām vakancēm. Iespēju “ēnot” Jelgavas novada pašvaldības vadību, speciālistus un nodaļu vadītājus šogad izmantoja 34 skolēni.

Jelgavas novada pašvaldība atbalsta karjeras izglītības akciju jau vairāku gadu garumā un ikreiz aicina skolēnus izzināt dažādas profesijas pārstāvjus, jo gūtā pieredze jaunajām un zinātkārajām "ēnām" bieži vien ir kā apliecinājums tam, vai iecerētā profesija, iedomātais studiju virziens ir pareizais.

Šogad Jelgavas novada pašvaldība skolēniem piedāvāja 9 ēnu vakances:

• Jelgavas novada domes priekšsēdētājs;
  • Jelgavas novada domes priekšsēdētāja vietnieks izglītības, kultūras un sporta jomā;
  • Jelgavas novada domes priekšsēdētāja vietnieks labklājības un sociālajā jomā;
  • Speciāliste interešu izglītības jautājumos;
  • Izglītības pārvaldes vadītāja;
  • Jaunatnes lietu speciālists;
  • Galvenais speciālists karjeras izglītības jautājumos;
  • Izglītības pārvaldes vadītājas vietnieks saimnieciskajos jautājumos;
  • Galvenais speciālists izglītības satura un programmu jautājumos.

“Ēnu dienas” rīts “ēnām” novada domē sākās plkst. 10.00 ar nelielu kopēju pasākumu, kura laikā skolēni iepazinās ar savu izvēlēto “ēnu” un domes vadību. Atlikušo dienas daļu ēnotāji pavadīja pie ēnu devējiem, kur iepazinās ar profesiju specifiku, tipisko darba dienu pašvaldībā, kā arī guva iespēju uzdot sev interesējošus jautājumus.

Ēnu diena ir karjeras izglītības akcija, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darbavietu un vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Akcijas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum, kā arī demonstrētu saistību starp izglītību un karjeru, rosinot skolēnus nopietni pievērsties mācībām.

"Ēnu diena 2018" Jelgavas novada pašvaldībā