+A A
Trešdiena, 20. Janvāris, 2021
Aļģirds, Orests, Oļģerts, Alģis

Sveic svētkos simtgadnieci

15.02.2018

Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Ziedonis Caune kopā ar Labklājības pārvaldes vadītāju Ilzi Brakmani šodien, 15. februārī devās uz Babīti, lai pašvaldības vārdā sveiktu novadnieci Mirdzu Kreicbergu, kura atzīmē savu simto jubileju. Lai gan Mirdzas kundze šobrīd dzīvo Babītes novada pašvaldībā, viņas aktīvākie dzīves gadi aizritēja Kalnciema pagastā, kur sieviete aizvien vēl oficiāli deklarēta.

Jubilārei šodien klātienē pašvaldības vadītājs pasniedza ziedus, kūku un dāvinājuma summu simts eiro apmērā, kā arī vēlēja veselību, omulīgu prātu un dzīvesprieku ikvienā dzīves dienā.

Mirdza pie meitas uz Babīti no Kalnciema pārcēlās, jo veselība vairs neļāva tikt galā vienai. Viņas dzīves stāsts aizsākās 1918. gada 15.februārī Omskas apgabalā, Krievijā. Vēlāk, kad Mirdzai bija septiņi gadi, viņa kopā ar vecākiem atgriezās Latvijā. 21 gada vecumā Mirdza satika savu dzīvesbiedru Kārli Kreicbergu un apprecējās. Sākoties Otrajam pasaules karam, ģimene piedzīvoja bēgļu gaitas.

Pāris Kalnciemā nonāca 1945. gadā, kad Mirdzas vīram – Kārlim kā mežsargam tika piešķirta pagastā māja “Plieņi”. Kalnciemā pāris dzīvoja daudzus gadus, Kārlis strādāja par mežsargu, bet Mirdza savu ikdienu pakārtoja mājas darbiem un bērniem (meitai un dēlam). Mirdzai ir divi mazdēli un viena mazmeita, kā arī mazmazdēliņš.

Mirdzai Kreicbergai 100