+A A
Sestdiena, 4. Jūlijs, 2020
Sandis, Uldis, Ulvis

Aizvadīta pirmā “Zemgales biznesa kluba” tikšanās

16.02.2018

Vakar, 15. februārī Jelgavas novada pašvaldības Vilces pagasta Berķenes muižā aizvadīta pirmā “Zemgales biznesa kluba” tikšanās. Neformālās diskusijas vakaru sadarbībā ar pašvaldību rīkoja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera un LIAA Jelgavas Biznesa inkubators. Kopā sanākušie diskutēja par uzņēmējiem aktuāliem jautājumiem un veidoja savstarpējus kontaktus.

Pasākumā pulcējās Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras biedri, kā arī Jelgavas novada pašvaldības vietējie uzņēmēji. Lai aptveru pēc iespējas plašāku dalībnieku loku, aicināti bija dažādu  jomu uzņēmēji – gan pakalpojuma sniedzēji, gan ražotāji, gan lauksaimnieki u.c.

“Uzņēmuma panākumu atslēga šodien ir elastība domāšanā un sadarbība kopīgam mērķim gan vienas, gan dažādu nozaru uzņēmumu starpā. Lai arī Jelgavas novadā uzņēmējdarbībai ir motivējoša un atbalstoša vide, vienmēr ir iespējas rast vietu attīstībai jaunām idejām un priekšlikumiem. Tikšanos organizējām, lai uzņēmēji nepiespiestā, brīvā gaisotnē varētu diskutēt par sev svarīgiem jautājumiem. Par būtiskāko sarunu tematu kļuva priekšlikums tuvākā gada laikā novadā izveidot savu uzņēmējdarbības konsultatīvo padomi. Tās mērķis būtu veicināt uzņēmējdarbību, sabiedrības iesaistīšanu pašvaldības funkciju realizēšanā”, stāsta Jelgavas novada pašvaldības izpilddirektore Līga Lonerte.

Idejas realizēšanai pašvaldība ieplānojusi izmantot daļu no pērn Zemgales plānošanas reģiona organizētā konkursā “Pašvaldību atbalsta pasākumi uzņēmējdarbības sekmēšanai” saņemtās naudas balvas. Jāpiemin, ka piešķirto naudas balvu 5000 EUR apmērā iecerēts izmantot arī citu uzņēmējdarbības atbalsta pasākumu organizēšanai.

“Lai veicinātu uzņēmēju konkurētspēju un izaugsmi, pašvaldība jau līdz šim ir veidojusi dažādus atbalsta instrumentus – starta kapitāla konkursu, kas piešķir finansējumu uzņēmējdarbības idejas attīstīšanai, atbalstījusi novada mājražotāju biedrību ar veikala atvēršanu Jelgavas pilsētā, veidojusi biznesa forumus, palīdzējusi ar profesionālu mentoru nodrošinājumu un veicinājusi uzņēmēju iesaisti starptautiskos projektos. Ir darīts daudz, bet ar uzņēmējdarbības konsultatīvās padomes izveidi mūsu darbs varētu kļūt vēl kvalitatīvāks. Tā būs iespēja veiksmīgāk aktivizēt savstarpēju sadarbību, kopīgu projektu īstenošanu, viedokļu un priekšlikumu apmaiņu un iespēja laikus informēt uzņēmumus par aktuāliem notikumiem Jelgavas novadā. Lai pieņemtu efektīvākos un pareizākos lēmumus, mums jāstrādā roku rokā”, pārliecināts Z. Caune.

Uzņēmējdarbības veicināšanā  pašvaldībai izveidojusies veiksmīga sadarbība ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru, kas Zemgalē organizē “Uzņēmēju dienas”, kā arī LIAA Jelgavas biznesa inkubatoru, kurš lielu atbalstu dod tieši jaunajiem uzņēmējiem ar dažādu semināru, lekciju un citu aktivitāšu nodrošināšanu. Pasākuma laikā pašvaldība noslēdza oficiālu sadarbības līgumu ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru. Līgums paredz sadarbību jaunu investoru piesaistei uzņēmējdarbības attīstībai  Jelgavas novada teritorijā, kā arī informācijas apmaiņu starp LTRK un pašvaldību, par izmaiņām normatīvajos aktos un par rīkotiem informatīviem pasākumiem.

Paredzēts, ka līdz gada beigām “Zemgales biznesa kluba” tikšanās Jelgavas novada pašvaldībā notiks vēl divas reizes. Jāpiebilst, ka līdzīgas biznesa kluba tikšanās LTRK plāno rīkot arī citās Zemgales pašvaldībās.

Zemgales biznesa kluba tikšanās