+A A
Svētdiena, 28. Februāris, 2021
Skaidrīte, Justs, Skaidra

Popularizējot Elejas tējas namiņu, izsludinās divus fotokonkursus

28.02.2018

Ar mērķi popularizēt Elejas Tējas namiņu kā tūrisma apskates objektu un vietu pasākumiem un kāzu ceremonijām, Jelgavas novada pašvaldība izsludinās divus fotokonkursus. Katrs no konkursiem organizēts savā laikā un ar savu tematiku, un tajos aicināts piedalīties ikviens interesents. Konkursa laureāti balvās saņems dāvanu kartes, un no mākslinieciski kvalitatīvākajām fotogrāfijām Tējas namiņā plānots izveidot nelielas foto izstādes.

Ar 1. martu Jelgavas novada pašvaldība izsludinās fotokonkursu “Tikšanās pie Tējas namiņa”. Tas ir aicinājums ikvienam fotografēšanas entuziastam notvert Elejas Tējas namiņa burvību, atraktīvā un oriģinālā veidā atspoguļot atjaunoto kultūrvēsturisko objektu. Konkursa nolikums nosaka, ka fotogrāfijā jābūt redzamam ne vien Tējas namiņam, bet arī vismaz vienam cilvēkam. Fotogrāfijas konkursam elektroniski jāiesūta līdz 6. maijam uz e-pastu – elejastejasnamins@jelgavasnovads.lv

Bet, ja esat jaunais pāris, kurš aizvadījis savu īpašo dienu Elejas Tējas namiņā vai tikai plānojat to šovasar darīt, tad Jelgavas novada pašvaldība no 1. maija aicina piedalīties otrā fotokonkursā “Elejas Tējas namiņš kāzu virpulī”. Par skaistāko dienu jaunlaulāto dzīvē noteikti liecina prāvs fotoalbums, to pārlapojot, atmiņā var atsaukt brīnišķīgās dienas notikumus.  Izvēlieties savu visatraktīvāko kāzu foto un piesakiet to konkursam! Jāņem vērā, ka iesūtītajām bildēm jābūt pašu uzņemtām, tās var iesūtīt gan jaunais pāris, gan ikviens kāzu viesis - radinieks, draugs, kolēģis u.c. Galvenais nosacījums - fotogrāfijā jābūt redzamam arī Tējas namiņam. Konkurss norisināsies visu vasaru un rudeni, līdz 30. septembrim. Fotogrāfijas iesniedzamas elektroniski, sūtot uz e-pastu: elejastejasnamins@jelgavasnovads.lv

“Rekonstruētais Elejas Tējas namiņš Elejas parkā atjaunots salīdzinoši nesen – 2015. gadā. Strādājam pie Tējas namiņa popularizēšanas, rīkojot tajā dažādus tematiskus pasākumus un piedāvājot to kā laulāšanās vietu. Jau pērn pirms novada svētkiem rīkojām pirmo fotokonkursu, cilvēku atsaucība ļoti priecēja, saņēmām radošus un interesantus darbus. Šogad nolēmām ideju par fotokonkursu saglabāt un turpināt. Lai fotografēšanas entuziastiem būtu prieks piedalīties, esam mainījuši konkursa tēmas. Šis nav fotokonkurss, kurā gaidām vien izcilu fotogrāfu šedevrus, gluži pretēji - svarīgāks par bilžu kvalitāti ir “domu lidojums”. Vēlamies redzēt, ka cilvēks ir speciāli gatavojies bilžu uzņemšanai, piedomājis pie tēmas un atraktīvā veidā to pasniedzis, komentē Jelgavas novada pašvaldības Tūrisma informācijas punkta Elejā vadītāja Annija Klovāne.

Ar abu konkursu nolikumiem var iepazīties pašvaldības mājas lapas sadaļā Sabiedrība – Konkursi.

Fotokonkursa “Tikšanās pie Tējas namiņa” uzvarētājus plānots apbalvot Jelgavas novada svētku laikā - 19. maijā Elejas muižas parkā. Savukārt otrā –kāzu foto konkursa uzvarētāji tiks paziņoti un apbalvoti Leģendu nakts pasākuma laikā - 27. oktobrī, Tējas namiņā. No mākslinieciski kvalitatīvākajām un interesantākajām  bildēm uz apbalvošanas laiku Tējas namiņā iecerēts izveidot nelielas foto izstādes.