Pirmdiena, 17. Maijs, 2021
Umberts, Herberts, Dailis

Vokālie ansambļi sacentīsies konkursa 1. kārtā

06.03.2018

Sestdien, 10. martā plkst. 12:00, Zaļenieku kultūras namā ar 16 dažādu kolektīvu piedalīšanos, norisināsies Jelgavas, Ozolnieku, Olaines novadu un Jelgavas pilsētas vokālo ansambļu skate – koncerts. Jelgavas novadu pārstāvēs kopā 9 kolektīvi.

Vokālo ansambļu skates ik gadu tiek rīkotas, lai nodrošinātu Jelgavas novada ansambļu muzicēšanas tradīciju saglabāšanu un attīstību, lai apzinātu to kvantitatīvo un kvalitatīvo sastāvu, kā arī lai veicinātu katra ansambļa māksliniecisko un profesionālās meistarības izaugsmi.

Skatē dalībnieki sadalīti trīs grupās – senioru ansambļi, vīru un jauktie ansambļi un sieviešu vokālie ansambļi. Konkursa dalībniekiem  repertuāra izvēlē bija noteikums sagatavot trīs dažādas dziesmas - tautasdziesmas apdari, latviešu komponista oriģināldziesmu un vienu pēc brīvas izvēles.

Jelgavas novadu konkursā pārstāvēs 3 senioru ansambļi - ''Mežābele'' no Lielplatones pagasta, ''Vakarvējš'' no Vilces pagasta un ''Varavīksne'' no Elejas. Skatē piedalīsies arī senioru vokālais ansamblis ''Madara'' no Ozolniekiem un ''Sarma'' no Jaunolaines. Vīru un jauktie ansambļi - ''Tikai Tev'' (vīru ansamblis) un ''Vīnava'' no Lielplatones, ''Savējie'' no Platones pagasta Lielvircavas, ''Sekvence'' no Līvbērzes, ''Procesā'' no Ozolniekiem un ''Tirkīzkora ansamblis'' no Jelgavas pilsētas.  Savukārt sieviešu vokālo ansambļu grupā ietilps ''Vega West'' no Kalnciema, ''Kanconeta'' no Vircavas, ''Undīne'' no Olaines, ''Sonora'' no Sesavas un ''Guns'' no Jelgavas pilsētas.

Tie ansambļi, kuri konkursa pirmajā kārtā iegūs 40 - 45 punktus jeb Augstāko pakāpi vai vismaz 40 punktus jeb 1.pakāpi, tiks uzaicināti piedalīties vokālo ansambļu 2.kārtā 24.martā. Tiesa gan, uz otro kārtu var tikt izvirzīti ne vairāk kā puse no dalībnieku kopējā skaita. Tāpat kā konkursa pirmā daļa, arī otrā norisināsies Zaļenieku kultūras namā, ko organizēs Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Jelgavas novada pašvaldību.

Pirmajā konkursa kārtā, ansambļi pēc izvēles  dziedās vienu vai divas a cappella dziesmas. Turpretī konkursa otrajā kārtā ansambļiem jāizpilda vismaz divas dziesmas a cappella pavadījumā. Gan pirmajā, gan otrajā kārtā ansambļu izvēlētā dziesma var tikt izpildīta ar pavadījumu ar nosacījumu, ja  izmanto akustiskos instrumentus, jo pasākums norit bez  skaņu pastiprinošām iekārtām vai fonogrammas. 

Vokālo ansambļu konkursa fināls notiks 2018.gada 2.jūlijā Rīgā  Kultūras un tautas mākslas centrā “Mazā ģilde” XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku ietvaros.