Sestdiena, 17. Aprīlis, 2021
Rūdolfs, Viviāna, Rūdis

Jelgavas koru apriņķa skate

05.04.2018

Sestdien, 7.aprīlī plkst. 11.00, Jelgavas 3. pamatskolā norisināsies Jelgavas koru apriņķa skate. Pasākums plānots divās daļās. Jelgavas koru apriņķa skatē piedalīsies 16 dažādi kori no Jelgavas pilsētas, Jelgavas novada, Ozolnieku novada un Olaines novada.

Līdzīgi kā vokālajiem ansambļiem arī koriem skatē uzstāšanās paredz trīs dziesmu sniegumu - vienu pēc kora izvēles, bet divas izlozes kārtībā. Dziesmu izloze noritēja 28.martā – diriģenti varēja izvēlēties lozēt dziesmas telefoniski vai arī klātienē Latvijas Nacionālajā Kultūras Centrā (LNKC).

Koru sniegumu skatē vērtēs LNKC apstiprināta žūrija sadarbībā ar Jelgavas koru apriņķa virsdiriģentu Edgaru Vītolu.

Jelgavas novadu koru nozaru skatē pārstāvēs 5 kori: Zaļenieku sieviešu koris un senioru koris ''Gaisma'', kā arī jauktie kori – Jaunsvirlaukas un Salgales pagastu koris ''Svīri'”, Platones, Lielplatones un Elejas pagastu koris ''Sidrabe'' un Vilces pagasta jauktais koris  ''Vilce''. Jelgavas novadu pārstāvošie kori startēs skates pirmajā daļā. Skates dalībnieki dziedās Dziesmu un Deju svētku repertuārā iekļautās dziesmas, par ko žūrija arī noteiks koriem piešķirtās pakāpes.

Koru nozares skates aizsākās 17. martā Rīgā, bet noslēgsies 29. aprīlī Tukumā. 20 Latvijas vietās 17 000 amatierkoru dalībnieki (teju 400 kori) katru nedēļas nogali izdziedās XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XIV Deju svētku  noslēguma koncerta “Zvaigžņu ceļā” repertuāru. Jelgava savu kārtu sagaidījusi 7.aprīlī. Šajā dienā skates norisināsies arī Cēsīs, Limbažos un Bauskā.

Ieeja skatē bez maksas un tā ir atvērta klausītājiem.