Svētdiena, 16. Maijs, 2021
Edijs, Edvīns

Jelgavas novada pašvaldības skolēni piedalīsies informatīvajā pasākumā par cilvēku tirdzniecību

11.04.2018

Šā gada 13.aprīlī Vircavas Tautas namā pēc Jelgavas novada Pašvaldības policijas iniciatīvas un Jelgavas novada pašvaldības Izglītības pārvaldes un novada izglītības iestāžu atbalstu notiks informatīvais pasākums par cilvēku tirdzniecības novēršanu, kurā piedalīsies 80 skolēni no Kalnciema vidusskolas, Kalnciema pagasta vidusskolas, Vircavas vidusskolas un Elejas vidusskolas 10. - 12.klasēm.

Informatīvo pasākumu atklās un novada skolēnus uzrunās Jelgavas novada Pašvaldības policijas priekšniece Inese Tarvida. Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes 3.nodaļas cīņai pret cilvēku tirdzniecību vecākais inspektors Vadims Nazarovs pastāstīs par cilvēku tirdzniecību un kā sevi pasargāt no cilvēku tirdzniecības riskiem. Zemgales reģionālās Valsts darba inspekcijas vecākā inspektore Liene Bundzinska iepazīstinās skolēnus ar nosacījumiem, kas jāņem vērā, lai darbs vasarā vai darbs pēc vidusskolas beigšanas būtu drošs, kā sevi pasargāt no maldinošiem darba piedāvājumiem. Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Konsulārās palīdzības nodaļas vadītāja Sandra Salmiņa-Šuke un pirmā sekretāre Diāna Eglīte iesaistīs skolēnus interaktīvās aktivitātēs par drošas ceļošanas nosacījumiem, lai uzturēšanās ārpus Latvijas būtu patīkama un skolēnu rīcībā būtu informācija, kā rīkoties un kur nepieciešamības gadījumā vērsties pēc palīdzības ārkārtas situācijā.

Noderīga informācija jaunajiem ceļotājiem pieejama Ārlietu ministrijas mājas lapā: http://www.mfa.gov.lv/konsulara-informacija/celotajiem; ministrijas Facebook kontā @ceļodroši, mobilajā aplikācijā “Ceļo droši”. Lai Ārlietu ministrija ārkārtas situācijā ārvalstīs varētu sniegt nepieciešamo konsulāro palīdzību, ministrija aicina ceļotājus reģistrēties Konsulārajā reģistrā. Vairāk: https://www.latvija.lv/lv/Epakalpojumi/EP139/Apraksts

Informatīvā pasākuma laikā skolēni saņems Iekšlietu ministrijas komiksu grāmatu par cilvēku tirdzniecību “Tevi nedrīkst pārdot” un tiks demonstrēts dziesmas “Meitene sapni zīmē” videoklips, kas izveidots biedrības “Patvērums “Drošā māja”” sociālās kampaņas cilvēku tirdzniecības novēršanai “Skaistiem vārdiem noticēja...” ietvaros.

Informācija sagatavota Iekšlietu ministrijā