+A A
Svētdiena, 24. Janvāris, 2021
Krišs, Eglons, Ksenija

Paziņos uzvarētājus konkursā “Mākslinieka Ģederta Eliasa mīklu minot”

18.04.2018

Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā 26.aprīlī plkst. 14.00 norisināsies I Starptautiskā vizuālās mākslas konkursa  ''Mākslinieka Ģederta Eliasa mīklu minot'' laureātu un godalgoto dalībnieku paziņošana un apsveikšana.

Par godu izcilā 20.gadsimta mākslinieka Ģederta Eliasa 130 gadu jubilejai, šogad pirmo reizi norisinājās starptautiskais vizuālās mākslas konkurss skolēniem, ko organizēja Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skola sadarbībā ar Jelgavas novada pašvaldību un Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeju. Šī gada konkursa tēma bija – “Lauku ainava”, tā mērķis –  veicināt bērnu un jauniešu izpratni par dabas nozīmi mūsu dzīvē un ikdienā, lauku ainavas daudzveidību, bagātību un skaistumu, izcelt savas dzimtās vietas vienreizīgumu, nacionālo identitāti, rosināt interesi un mīlestību pret dzimto vietu. Katru nākamo gadu konkursa tēma atšķirsies.

Konkursa darbus vērtēšanai varēja iesniegt līdz 10.martam. Šī ierosme guva patiesi lielu atsaucību – kopumā izvērtēšanai žūrija saņēma 635 dažādus mākslas darbus. Dalībnieku vidū ir gan mākslas skolu, gan interešu izglītības programmu audzēkņi no Latvijas, Lietuvas, Polijas un Rumānijas vecuma amplitūdā no 7 līdz 18 gadiem, kuri tika vērtēti četrās vecuma grupās. Konkursā varēja iesniegt darbus četrās kategorijās – gleznošana, grafika, datorgrafika un fotogrāfija. 

Darbu izvērtēšanai bija pieaicināta neatkarīga žūrija: Uldis Zuters, Mg. art. – Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeja dizainers, Marija Kaupere, Mg. philol. - Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeja direktores vietniece, Māris Brancis, Mg. art. – Jelgavas Mākslinieku biedrības priekšsēdētājs un Edgars Ameriks – Bc. art, dizainers.

Mākslas konkursa svinīgajā noslēguma apbalvošanas pasākumā pasniegs ne tikai medaļas un goda rakstus godalgotajiem konkursa dalībniekiem, bet arī simpātiju balvas. Ģ. Eliasa muzejs izraudzījies trīs simpātiju balvas, SIA ''Laflora'' – sešas, bet Jelgavas novada pašvaldība – 15 simpātiju balvas. Konkursa darbi tika vērtēti pēc to oriģinalitātes, darba atbilstības konkursa tēmai, mākslinieciskā un tehniskā izpildījuma. Godalgotie darbi no 26. aprīļa līdz 10.maijam būs apskatāmi  izstādē  Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā.