+A A
Piektdiena, 26. Februāris, 2021
Mētra, Evelīna, Aurēlija

Līdz 30. aprīlim turpinās stāstu iesūtīšana konkursam Zemgales Laiks Ziedonim

23.04.2018

Tā kā pavasarī mostas daba un no zemes lien laukā smaržīgās ziedu galviņas, ir īstais laiks, lai pamodinātu, iepriecinātu un iesūtītu stāstu par kādu cilvēku, kurš ikdienā dara nesavtīgu un labu darbu Zemgalē.

Biedrība “Zemgales Laiks Ziedonim” aicina iesūtīt stāstus par Zemgales novada cildenajām personībām līdz 30. aprīlim piecās nominācijās - zinātnē, novadpētniecībā, tautsaimniecībā, bērniem un jauniešiem, par dzīvi mākslā.

Cildināšanas ceremonija notiks Iecavas kultūras nama lielajā zālē 1.jūnijā. Ceremonijā piedalīsies visu stāstu varoņi, fonda “Viegli”, Imanta Ziedoņa muzeja, pašvaldību pārstāvji, uzņēmēji, viesi un draugi, kas godinās un leposies ar šī gada laureātiem.

Stāstus par novadniekiem iespēja iesūtīt piecās nominācijās:

Apbalvojums zinātnē “Zemgales Taureņu uzbrukums”

 • Nominācijā apbalvojums tiks pasniegts cilvēkam, kas aktīvi nodarbojas ar pētniecību, zinātni, inovāciju izstrādi un to ieviešanu.

Apbalvojums novadpētniecībā “Zemgales Kedas”

 • Nominācijā apbalvojums tiks pasniegts cilvēkam par aizrautīgu un radošu darbu lokālu teritoriju un to kultūras tradīciju izpētē un attīstībā, tādējādi veicinot latviskumu un iesakņotību.

Apbalvojums tautsaimniecībā “Zemgales Zemi es mācos”

 • Tautsaimniecības nominācijā apbalvojums godinās cilvēku, kurš:
  • veic videi draudzīgu saimniekošanu;
  • attīsta tradicionālu vai inovatīvu biznesu;
  • izkopj vidi un Latvijas ainavu.

Apbalvojums bērniem un jauniešiem “Zemgales Rabarbers”

 • Nominācijā apbalvojums tiks jaunietim vecumā no 16 līdz 25 gadiem, kura dzīvē un darbībā izpaužas visas apbalvojuma vērtības.

Apbalvojums nominācijā dzīve mākslā “Zemgales Bize”

 • Nominācijā par dzīvi mākslā apbalvojums tiks pasniegts cilvēkam, kas aizrautīgi darbojas kādā no mākslas jomām, iesaistot un iedvesmojot citus.

Pieteikumus stāstu formātā iesūtīt līdz šī gada 30. aprīlim uz e-pastu zemgaleslaiksziedonim@gmail.com vai uz adresi Akmeņu iela 1, Jelgava, LV-3004, ar norādi “Zemgales Laiks Ziedonim”.

Pieteikumā obligāti norādīt pretendeta vārdu, uzvārdu, nodarbošanos, nomināciju un kontaktus, kā arī iesūtītāja kontaktinformāciju.

Bieži vien cilvēki aizmirst, ka viņu ikdienas darbs ir ļoti vērtīgs, iedvesmojošs un vajadzīgs, tāpēc mēs aicinām līdzcilvēkus, ģimenes, kaimiņus un citus palīdzēt šiem cilvēkiem un viņu darbiem parādīties!

NOLIKUMS

 

Papildus informācijai:
Elizabete Pavlovska
Biedrības “Zemgales Laiks Ziedonim” vadītāja
Tālr. 26295530, e-pasts: elizabete-pavlovska@inbox.lv